Kardynał O’Connor ustanowił specjalne Msze dla homoseksualistów

Aktualizacja: 2007-02-18 12:00 am

Kardynał Cormac Murphy-O’Connor, głowa Kościoła katolickiego w Anglii i Walii, zaaprobował w diecezji Westminster specjalną Mszę św. dla homoseksualistów. W oświadczeniu wydanym przez Diecezję stwierdza się, że: “Misją Kościoła jest służenie wszystkim ludziom. Kościół całkowicie potępia wszelkie formy niesprawiedliwej dyskryminacji, przemocy, prześladowania lub znieważania skierowanego przeciwko osobom, które są homoseksualistami”.

Decyzją kardynała oburzeni są katolicy widzący w tym wyraźny ukłon w stronę lobby homoseksualnego, które od lat stara się o zmianę Nauki Kościoła w zakresie homoseksualizmu. Licznie napływające skargi pokazujące organizowanie przez ruch homoseksualny działający w Kościele, np. przez organizacje typu Lesbian and Gay Christian Movement, różnego rodzaju nielegalnych uroczystości z licznymi nadużyciami liturgicznymi oraz Mszy św. specjalnie odprawianych dla homoseksualistów, nie przyniosły skutku. Wręcz przeciwnie, kardynał swoją decyzją dokonał oficjalnego dowartościowania i pewnego rodzaju legalizacji ruchu homoseksualnego, który będzie dążył do głębokiej zmiany Nauki Kościoła.
Przyznanie specjalnych praw homoseksualistom jest właśnie zaprzeczeniem tak często przywoływanych słów o “równym traktowaniu wiernych”, gdyż, jak powiedział Michael Akerman, członek grupy katolików tradycyjnej Pro Ecclesia et Pontifice: “Homoseksualiści mogą uczestniczyć we Mszach odprawianych w ich własnych parafiach, zatem odseparowanie i stworzenie osobnych Mszy specjalnie dla nich, jest jedynie próbą oficjalnej deklaracji, dowartościowania ruchu”.

Należy zaznaczyć, że wraz z przychylnością dla ruchu prohomoseksualnego i przyznawaniem specjalnych praw dla homoseksualistów, hierarchowie Kościoła katolickiego walczą ze wszystkich sił z grupami katolików tradycyjnych, pragnących przywrócenia tradycyjnej Mszy Świętej i idącej z Nią niezmiennej Nauki Kościoła.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=907 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]