Cała trójka “amerykańskich turystów” aresztowanych w Iranie jest Żydami

Aktualizacja: 2009-08-8 8:57 pm

“Iran aresztował 3 amerykańskich turystów koło granicy z Irakiem” – informowały światowe  i krajowe media, oburzając się na działania “reżimu irańskiego”. Nikt jednak nie zadawał podstawowych w takich przypadkach pytań: skąd wzięli się w Iraku ci “amerykańscy turyści” oraz co robili ci “amerykańscy turyści” na granicy z Iranem?

Gdy po kilku dniach od zatrzymania w dniu 31 lipca br. władze Iranu ujawniły personalia tychże “amerykańskich turystów”, którymi okazali się Shane Bauer, Sarah Shourd i Joshua Fattal, sprawa nabrała innego obrotu. W czasie gdy Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, zakulisowe działania wywiadowcze z oczywistych względów muszą zawierać również przerzut na teren Iranu agentów. I już na pierwszy rzut oka same nazwiska tychże “amerykańskich turystów” zabłąkanych rzekomo na granicy z Iranem, nie brzmią zbytnio “amerykańsko” i powinny wzbudzić pewne podejrzenia, które zresztą potwierdziły izraelskie pismo Haaretz oraz agencja Israel National News, która w tytule wiadomości stwierdziła wprost, że “Trzech Amerykanów aresztowanych w Iranie jest Żydami” (“Three Americans Arrested in Iran are Jewish“).

Aresztowani są dziennikarzami pism amerykańskich i żydowskich, a jeden z nich – Joshua Fattal, był uczniem żydowskiej szkoły ortodoksyjnej yeshiva. Dwóch z aresztowanych osób uczyło się języka arabskiego. Z perspektywy wymagań wywiadowczych, idealny materiał do przerzutu.


ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Haaretz | Israel National News
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12198 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]