Aktualizacja strony została wstrzymana

Cała trójka „amerykańskich turystów” aresztowanych w Iranie jest Żydami

„Iran aresztował 3 amerykańskich turystów koło granicy z Irakiem” – informowały światowe  i krajowe media, oburzając się na działania „reżimu irańskiego”. Nikt jednak nie zadawał podstawowych w takich przypadkach pytań: skąd wzięli się w Iraku ci „amerykańscy turyści” oraz co robili ci „amerykańscy turyści” na granicy z Iranem?

Gdy po kilku dniach od zatrzymania w dniu 31 lipca br. władze Iranu ujawniły personalia tychże „amerykańskich turystów”, którymi okazali się Shane Bauer, Sarah Shourd i Joshua Fattal, sprawa nabrała innego obrotu. W czasie gdy Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, zakulisowe działania wywiadowcze z oczywistych względów muszą zawierać również przerzut na teren Iranu agentów. I już na pierwszy rzut oka same nazwiska tychże „amerykańskich turystów” zabłąkanych rzekomo na granicy z Iranem, nie brzmią zbytnio „amerykańsko” i powinny wzbudzić pewne podejrzenia, które zresztą potwierdziły izraelskie pismo Haaretz oraz agencja Israel National News, która w tytule wiadomości stwierdziła wprost, że „Trzech Amerykanów aresztowanych w Iranie jest Żydami” („Three Americans Arrested in Iran are Jewish„).

Aresztowani są dziennikarzami pism amerykańskich i żydowskich, a jeden z nich – Joshua Fattal, był uczniem żydowskiej szkoły ortodoksyjnej yeshiva. Dwóch z aresztowanych osób uczyło się języka arabskiego. Z perspektywy wymagań wywiadowczych, idealny materiał do przerzutu.


ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Haaretz | http://www.haaretz.com/hasen/spages/1105196.html | Israel National News | http://www.israelnationalnews.com/News/Flash.aspx/169011

Skip to content