Aktualizacja strony została wstrzymana

Grupa katolików w Szkocji przystępuje do ujawniania nazwisk księży- i biskupów-homoseksualistów

Działająca w Szkocji organizacja katolików świeckich wydająca pismo Catholic Truth, rozpoczęła akcję upubliczniania nazwisk księży uwikłanych w skandale homoseksualne, pieczołowicie skrywane latami przez hierarchię kościelną.

Jak oświadcza pani Patricia McKeever, wydawca pisma i przywódca grupy: „Głównym celem upubliczniania nazwisk księży- i biskupów- homoseksualistów, jest zarówno zwrócenie uwagi na ten problem występujący w Kościele w Szkocji, jak również ochrona członków Kościoła [przed tymi osobami] […] I nie tylko chodzi o zachowanie jakże ważnego dla nas wszystkich fizycznego bezpieczeństwa dzieci, ale również o bezpieczeństwo duchowe wiernych oddanych pod opiekę tych księży- i biskupów-homoseksualistów.”

Grupa tradycyjnych katolików skupiona w organizacji i wokół pisma Catholic Truth, pragnąca przywrócenia ortodoksji w Kościele i nie dostrzegająca żadnych kroków czynionych przez hierarchię w tym kierunku, zwraca się do wszystkich wiernych z prośbą o uczestnictwo w ujawnianiu osób duchownych uwikłanych w skandale homoseksualne. Grupa obiecuje anonimowość informatora, jednak podkreśla przy tym, że „Nie chcemy abyś jedynie przekazał nam informację z zastrzeżeniem byśmy trzymali ją tylko do swojej wiadomości. […] Jeśli przekażesz nam informację, którą uznamy za popartą faktami i godną zaufania, upublicznimy ją.”

„Jest to sprawa najwyższej wagi, byśmy wskazywali i ukazywali tych, którzy używają Kościoła jako przykrywki do swojego „gejowskiego stylu życia”” – oświadcza 58-letnia Patricia McKeever, wydawca z Edynburga.

Z takim podejściem nie zgadzają się z oczywistych względów organizacje homoseksualistów, jak na przykład tzw. Humanistyczne Stowarzyszenie Gejów i Lesbijek – GALHA, które nazywa akcję „współczesnym polowaniem na czarownice”. Ich walkę wspierają organizacje statutowo walczące z religią i wpływem religii w społeczeństwie, jak np. National Secular Society, które poprzez swego przedstawiciela – Alistair McBay, również nazywa akcję „XXI-wiecznym polowaniem na czarownice”.

W tym wszystkim nie zaskakuje niestety stanowisko hierarchii kościelnej w Szkocji, które nie tylko potępia akcję, ale i używa niemal tych samych określeń co przeciwnicy Kościoła. Archidiecezja w Glasgow nazwała grupę „samozwańczymi łowcami herezji” i oskarżyła ją o prześladowanie księży. Rzecznik prasowy Archidiecezji określił działania pani McKeever „średniowiecznym polowaniem na czarownice”. „Catholic Truth jest maleńką grupką działającą na peryferiach Kościoła, kompletnie nie reprezentującą głównego nurtu katolicyzmu. Są oni samozwańczą grupą łowców herezji, którzy wytworzyli sobie nawyk bombardowania Watykanu absurdalnymi listami.” – pisze rzecznik Archidiecezji.

 

Prawda być może wygląda jednak nieco inaczej: to właśnie Catholic Truth, jako grupa oddanych katolików, na serio biorących niezmienną Naukę Kościoła i broniących Tradycji, protestowała gdy liberalni biskupi wprowadzali sex-edukację w katolickich szkołach Szkocji. To Catholic Truth skrytykowała liberalnego biskupa Keith O’Brien, który odmówił udzielenia poparcia biskupowi Devine twierdzącemu, iż homoseksualiści nie powinnni być nauczycielami w szkołach katolickich. To Catholic Truth wysyłała liczne monity do biskupów, a gdy nie przynosiło to zupełnie żadnych rezultatów, słała listy prosto do Watykanu z dokładnymi danymi o homoseksualnych skandalach księży, skandalach skrzętnie chowanych pod dywan przez lokalną hierarchię i administrację kościelną.

Jeden z księży wzywanych przez Catholic Truth do otwartego przyznania się do prowadzenia podwójnego życia, broni się mówiąc: „Wszyscy dookoła mówią o powstawaniu fundamentalizmu w społecznościach muzułmańskich, ale my powinniśmy wskazywać na fundamentalistów w naszym własnym środowisku. Czyżbyśmy byli świadkami powstawania ruchu katolickich Talibów?”

Patricia McKeever nie zamierza jednak ustępować pomimo otrzymywania ostatnio dziwnych przesyłek, jak np. ciężkich paczek z pornograficznymi pismami. Twierdzi ona, że ukaże tych wszystkich księży, którzy prowadzą podwójne życie, z ich nocnymi wypadami do barów gejowskich czy też współuczestnictwem w weselach wyprawianych po „ślubach cywilnych” tzw. małżeństw homoseksualnych.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

CZYTAJ:

 

CZYTAJ o mafii homoseksualnej, która zawładnęła Kościołem w USA:

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content