Doradca kard. O’Malley chwali tzw. małżeństwa homoseksualne

Aktualizacja: 2007-06-15 12:00 am

Czołowy doradca kardynała Sean P. O’Malley z Archidiecezji w Bostonie, Peter Meade, pełniący do niedawna funkcję dyrektora oddziału bostońskiego katolickiej organizacjii charytatywnej Catholic Charities napisał artykuł, w którym w niezwykle pochlebny sposób odniósł się do tzw. małżeństw homoseksualnych.

W artykule pióra Petera Meade i żony Rosanne Bacon Meade, opublikowanym 12 czerwca br. w piśmie Boston Herald, padają słowa, iż tradycyjne małżeństwa nie powinny się czuć w żadnym stopniu zagrożone, gdyż po legalizacji tych związków dokonanej 17 maja br. przez stan Massachusetts: “nie zaistniało żadne niebezpieczeństwo ze strony małżeństw tej samej płci”. “Małżeństwa gejowskie” – pisze były i obecny doradca kardynała O’Malley: stanowią tylko kolejny krok w “naturalnej społecznej ewolucji”.

Głośna rezygnacja Petera Meade z funkcji bostońskiego oddzialu Catholic Charities, wraz z siedmioma członkami Rady Nadzorczej w marcu 2006 roku, była sprzeciwem wobec nałożonego przez władze kościelne zakazu pośrednictwa instytucji katolickiej w adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Pomimo częstego wyrażania prohomoseksualnych opinii i otwartego niezgadzania się z Nauką Kościoła, Peter Meade nadal cieszy się zaufaniem kardynała O’Malley, który mianował go członkiem komitetu zajmującego się zamykaniem parafii w Archidiecezji.

Archidiecezja bostońska wraz z dziesiątkami innych w Stanach Zjednoczonych, zmuszona została do wypłacania setek milionów dolarów odszkodowania za homoseksualne i pedofilskie molestowanie dzieci przez księży. Odszkodowania, plus posoborowa tendecja spadku uczestnictwa wiernych we Mszach św. i życiu Kościoła, spowodowały podjęcie decyzji o zamykaniu parafii i wyprzedawaniu kościołów.

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

CZYTAJ o mafii homoseksualnej, która zawładnęła Kościołem w USA:

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1065 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]