Rezygnacja członków rady nadzorczej katolickiej organizacji charytatywnej, nie zgadzających się z decyzją biskupów

Aktualizacja: 2006-03-2 12:00 am

Siedmiu członków rady nadzorczej instytucji charytytywnej Catholic Charities zrezygnowało z zajmowanych funkcji na znak protestu wobec decyzji biskupów diecezji w Massachusetts, żądającej by agencje katolickie nie były wiązane prawem nakazującym adopcję dzieci w domach homoseksualistów.
Członkowie Rady stwierdzają, że czują się „głęboko zakłopotani” decyzją biskupów, która „podmywa nasze moralne priorytety pomocy bezbronnym dzieciom znalezienia kochających domów”.
Kościół katolicki zawsze uważał, że homoseksualizm jest ciężkim grzechem; biskupi wypowiedzieli się za podtrzymaniem swej decyzji opierając się na prawie do wolności religijnej.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=126 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]