“Dialog międzyreligijny”: W Watykanie turecki religijny taniec islamski

Aktualizacja: 2007-05-22 12:00 am

W ramach “Dialogu Międzyreligijnego”, 5 czerwca br. w Watykanie odbędzie się przedstawienie tradycyjnych religijnych tańców tureckich Mavelvi Sema. Na uroczystości, zorganizowanej przez Papieski Komitet ds Kultury wespół z Ambasadą Turcji w Watykanie, przewidziane jest uczestnictwo papieża Benedykta XVI, kardynałów oraz licznych gości dyplomatycznych. Watykan na tę uroczystość użycza największej i najdostojniejszej swojej sali.

Deniz Kılıçer z ambasady tureckiej w Watykanie powiedział, że będzie to pierwszy w historii występ zespołu w Watykanie. Program odbywa się w ramach ogłoszonego przez UNESCO “Roku Mevlana”, akcentującego 800-lat urodzin islamskiego przywódcy duchowego Mevlana Jelaladdin Rumi.

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1025 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]