Aktualizacja strony została wstrzymana

Apel do portalu aukcyjnego Allegro.pl o wycofanie się ze sponsorowania koncertu Madonny – podpisz się

Apel do portalu aukcyjnego Allegro.pl o wycofanie się ze sponsorowania koncertu Madonny

 

Ów występ należy odwołać.
Winnych tego przedsięwzięcia trzeba ujawnić.
Kościół i Naród powinien z mocą protestować: „non possumus!”

(Ks. Stanisław Małkowski)


Szanowni Państwo,

Zaangażowanie społeczne firm jest wielką wartością samą w sobie. Zdarza się jednak, że decyzje o sponsorowaniu konkretnych przedsięwzięć podejmowane są zbyt pochopnie. Wówczas wizerunek sponsora zamiast zyskiwać – traci. Bywa, że sponsor już w ogóle nie może odbudować dawnej swojej pozycji i zaczyna być utożsamiany z owym niefortunnym przedsięwzięciem. Wydaje się, że z czymś takim mamy do czynienia teraz, przy sponsorowaniu przez Państwa koncertu Madonny, która przez katolików postrzegana jest jako obrazoburcza Antymadonna.

Już sama data jej występu zaplanowanego na 15 sierpnia br. musi poruszać każdego Polaka. W tym dniu przypada bowiem niezwykle ważne dla katolików święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz rocznica Cudu nad Wisłą. Wybór takiej właśnie daty dokonany przez skandalizujących specjalistów od wizerunku Madonny nie wydaje się być dziełem przypadku. Wierzę, że z całkiem innym zamysłem portal aukcyjny Allegro.pl podjął decyzję sponsorską.

Zwracam się więc do Państwa z apelem o wycofanie się z tego raniącego uczucia religijne i patriotyczne Polaków przedsięwzięcia. Zwracam się nie tylko jako katolik, Polak i radny województwa mazowieckiego – na terenie którego ma odbyć się rzeczony koncert , ale również jako użytkownik Państwa serwisu aukcyjnego. Dodam również, że w swoim regionie reprezentuję Stowarzyszenie Unum Principium – inicjatora chociażby tzw. „Protestu Bydgoskiego” (www.krucjata.serwis.propolonia.pl), który skutecznie przeciwstawił się zamiarowi zrealizowania spektaklu muzycznego, podczas którego publiczność miałaby dokonać sądu nad Jezusem Chrystusem i za pomocą SMS-ów zadecydować o jego ewentualnym ukrzyżowaniu.

Wsparci przez biskupa miejsca oraz katolickie media spotkaliśmy się wówczas ze zrozumieniem sponsorów, którzy zdystansowali się od tego przedsięwzięcia. Jesteśmy przekonani, że i Państwo wezmą pod uwagę specyfikę uczuć łączących Polaków z Matką Bożą i nie będą przyczyniać się do upokarzania ich przez wspieranie obscenicznej piosenkarki. Jeśli jednak uznacie Państwo, iż nasze uczucia nie są na tyle ważne i istotne, aby wycofać się – zresztą jako jedyny sponsor – z organizacji koncertu, zastrzegamy sobie prawo do wszelkiej przewidzianej prawem formy protestu.

Marian Brudzyński

Do wiadomości:

Kościół katolicki
opinia publiczna


ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

Za: ProPolonia | http://www.propolonia.pl/petycje.php?id=11

Skip to content