Aktualizacja strony została wstrzymana

Doradca kard. O’Malley chwali tzw. małżeństwa homoseksualne

Czołowy doradca kardynała Sean P. O’Malley z Archidiecezji w Bostonie, Peter Meade, pełniący do niedawna funkcję dyrektora oddziału bostońskiego katolickiej organizacjii charytatywnej Catholic Charities napisał artykuł, w którym w niezwykle pochlebny sposób odniósł się do tzw. małżeństw homoseksualnych.

W artykule pióra Petera Meade i żony Rosanne Bacon Meade, opublikowanym 12 czerwca br. w piśmie Boston Herald, padają słowa, iż tradycyjne małżeństwa nie powinny się czuć w żadnym stopniu zagrożone, gdyż po legalizacji tych związków dokonanej 17 maja br. przez stan Massachusetts: „nie zaistniało żadne niebezpieczeństwo ze strony małżeństw tej samej płci”. „Małżeństwa gejowskie” – pisze były i obecny doradca kardynała O’Malley: stanowią tylko kolejny krok w „naturalnej społecznej ewolucji”.

Głośna rezygnacja Petera Meade z funkcji bostońskiego oddzialu Catholic Charities, wraz z siedmioma członkami Rady Nadzorczej w marcu 2006 roku, była sprzeciwem wobec nałożonego przez władze kościelne zakazu pośrednictwa instytucji katolickiej w adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Pomimo częstego wyrażania prohomoseksualnych opinii i otwartego niezgadzania się z Nauką Kościoła, Peter Meade nadal cieszy się zaufaniem kardynała O’Malley, który mianował go członkiem komitetu zajmującego się zamykaniem parafii w Archidiecezji.

Archidiecezja bostońska wraz z dziesiątkami innych w Stanach Zjednoczonych, zmuszona została do wypłacania setek milionów dolarów odszkodowania za homoseksualne i pedofilskie molestowanie dzieci przez księży. Odszkodowania, plus posoborowa tendecja spadku uczestnictwa wiernych we Mszach św. i życiu Kościoła, spowodowały podjęcie decyzji o zamykaniu parafii i wyprzedawaniu kościołów.

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

CZYTAJ o mafii homoseksualnej, która zawładnęła Kościołem w USA:

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content