Aktualizacja strony została wstrzymana

Watykan atakuje Polskę ws. „uchodźców”

Watykańscy hierarchowie pozwolili sobie na bezczelną zagrywkę wobec Polski tuż przed mającymi się rozpocząć w najbliższym czasie w Krakowie Światowymi Dniami Młodzieży.

Na finiszu przygotowań do międzynarodowego spotkania młodych katolików próbują oni oczernić Polaków, bardzo negatywnie odnosząc się do stanowiska naszych władz i społeczeństwa w sprawie przyjmowania tzw. uchodźców.

W oficjalnej nocie Watykan oskarża część polskich środowisk politycznych o propagowanie wrogości wobec muzułmanów. Jako zarzut, wysoko postawieni duchowni przedstawiają jednolity charakter etniczny naszego społeczeństwa, a zjawisko ubogacania kulturowego przez migrantów jako coś nowego dla zwykłego Polaka.

Stwierdzają oni, że w Polsce panuje wielki strach przed „obcymi”. Watykan zarzuca nam braki w debacie publicznej, zawiłe procedury migracji i niekompletny program nauczania, który nie ujmuje kwestii religijnego, rasowego i kulturowego zróżnicowania świata, co powoduje, iż Polacy mają wypaczone pojęcie o imigrantach.

Wiadomość mówi, że nastroje potęguje część partii politycznych oraz „nieodpowiednie wypowiedzi polityków” oraz zwraca uwagę na „sztuczny lęk” przed „muzułmanami, których przecież mieszka wielu w graniczących z Polską Niemczech.”

Trudno odebrać oświadczenie Watykanu inaczej, niż jako bezczelne zaklinanie rzeczywistości, zaprzeczanie faktom. W ostatnich miesiącach, a właściwie dniach, mamy namacalne, niestety, dowody na straszliwe konsekwencje bezmyślego otwarcia granic dla nieznanych mas ludności z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Duchowni starają się włączyć do grona tych, którzy mają na swoich rękach krew niewinnych ofiar zamachów w Paryżu, Brukseli, Nicei, Monachium i we wielu innych dotychczas uchodzących za bezpieczne miejsc w Europie.

Z całą pewnością jednak coraz trudniej będzie komukolwiek, choćby papieżowi, przekonać nas, że rację mają nie Polacy, którzy mądrze opierają się obcym kulturowo, muzułmańskim imigrantom, a przyjmujący ich z otwartymi ramionami lewicowo-liberalni zachodni politycy. Niestety, za ich nieodpowiedzialne i bezmyślne poczynania płacimy już także Polską krwią…

Źródło: Pikio
https://kierunki.info.pl

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2016-07-25 ) | https://marucha.wordpress.com/2016/07/25/watykan-atakuje-polske-ws-uchodzcow/

Skip to content