USA: Pod naciskiem grup syjonistycznych, renomowany uniwersytet odwołał spotkanie z prof. Finkelsteinem

Aktualizacja: 2009-04-19 9:30 pm

Jeden z najstarszych uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych, Clark University w stanie Massachusetts, odwołał prelekcję profesora Normana Finkelsteina motywując to twierdzeniem, że “jego obecność zapraszałaby do kontrowersji a nie do dialogu i zrozumienia”. Jako powód techniczny odwołania podano, iż termin spotkania koliduje z innymi wydarzeniami na uczelni.

Grupa studencka działająca na uniwersytecie zaprosiła prof. Finkelsteina na prelekcję mającą się odbyć 21 kwietnia br, jednak władze uczelni odwołały spotkanie. Rektor uczelni, John Bassett napisał w liście, że “Uniwersytet czuje się stale zobowiązany do zapraszania szerokiej gamy prelegentów i popiera różnorodność opinii na kontrowersyjne tematy. […] Moja decyzja [o odwołaniu prelekcji] wiąże się z niefortunnym konfliktem czasowym.”

Prelekcja prof. Finkelsteina – znanego żydowskiego działacza sprzeciwiającego się wykorzystywaniu tragedii Żydów podczas 2 wojny światowej, przez grupę żydowskich uzurpatorów żyjących z dochodów tzw. Przedsiębiorstwa Holokaustu – miała odbyć się w tym samym czasie co konferencja organizowana przez  uczelniane centrum badań nad Holokaustem i Ludobójstwami  (Strassler Family Center for Holocaust and Genocide Studies).

W pokrętnym tłumaczeniu rektora Bassetta padają stwierdzenia, że “Jest możliwe, iż nasze zrozumienie konfliktu na Bliskim Wschodzie byłoby wzbogacone prelekcją profesora Finkelsteina, to jednak, w mojej opinii, pozostawienie wystąpienia profesora Finkelsteina na ten sam wieczór co zaplanowana konferencja wprowadziłoby jedynie kontrowersje a nie dialog i zrozumienie.”

Wystąpienie prof. Finkesteina było dopięte na ostatni guzik i opłacone już w lutym br., jednak po interwencji uczelnianej organizacji żydowskiej Hillel – organizacji pełniącej rolę gestapowskiego strażnika i działającego obecnie na kilkuset uczelniach i znanej z systematyczego przeciwdziałania wolności wypowiedzi – spotkanie odwołano. Przed wydaniem tej decyzji, rektor spotkał się z panem MacMillan i dwoma innymi członkami Hillel, którzy skutecznie wywarli nacisk na rezygnację ze spotkania.

Ośrodki studenckie Hillel działają w ponad 500 uczelniach na świecie i są narzędziem masońsko-syjonistycznej organizacji B’nai B’rith. Oddział Hillel działa w wielu katolickich uczelniach, m.in. na jezuickim uniwersytecie De Paul. Uniwersytet De Paul w sierpniu 2007 roku również odwołał wykłady prof. Finkelsteina.

Opracowanie: Bibula Information Services – B.I.S. – www.bibula.com – na podstawie boston.com


ZOB. RÓWNIEŻ:Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=8523 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]