Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: Pod naciskiem grup syjonistycznych, renomowany uniwersytet odwołał spotkanie z prof. Finkelsteinem

Jeden z najstarszych uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych, Clark University w stanie Massachusetts, odwołał prelekcję profesora Normana Finkelsteina motywując to twierdzeniem, że „jego obecność zapraszałaby do kontrowersji a nie do dialogu i zrozumienia”. Jako powód techniczny odwołania podano, iż termin spotkania koliduje z innymi wydarzeniami na uczelni.

Grupa studencka działająca na uniwersytecie zaprosiła prof. Finkelsteina na prelekcję mającą się odbyć 21 kwietnia br, jednak władze uczelni odwołały spotkanie. Rektor uczelni, John Bassett napisał w liście, że „Uniwersytet czuje się stale zobowiązany do zapraszania szerokiej gamy prelegentów i popiera różnorodność opinii na kontrowersyjne tematy. […] Moja decyzja [o odwołaniu prelekcji] wiąże się z niefortunnym konfliktem czasowym.”

Prelekcja prof. Finkelsteina – znanego żydowskiego działacza sprzeciwiającego się wykorzystywaniu tragedii Żydów podczas 2 wojny światowej, przez grupę żydowskich uzurpatorów żyjących z dochodów tzw. Przedsiębiorstwa Holokaustu – miała odbyć się w tym samym czasie co konferencja organizowana przez  uczelniane centrum badań nad Holokaustem i Ludobójstwami  (Strassler Family Center for Holocaust and Genocide Studies).

W pokrętnym tłumaczeniu rektora Bassetta padają stwierdzenia, że „Jest możliwe, iż nasze zrozumienie konfliktu na Bliskim Wschodzie byłoby wzbogacone prelekcją profesora Finkelsteina, to jednak, w mojej opinii, pozostawienie wystąpienia profesora Finkelsteina na ten sam wieczór co zaplanowana konferencja wprowadziłoby jedynie kontrowersje a nie dialog i zrozumienie.”

Wystąpienie prof. Finkesteina było dopięte na ostatni guzik i opłacone już w lutym br., jednak po interwencji uczelnianej organizacji żydowskiej Hillel – organizacji pełniącej rolę gestapowskiego strażnika i działającego obecnie na kilkuset uczelniach i znanej z systematyczego przeciwdziałania wolności wypowiedzi – spotkanie odwołano. Przed wydaniem tej decyzji, rektor spotkał się z panem MacMillan i dwoma innymi członkami Hillel, którzy skutecznie wywarli nacisk na rezygnację ze spotkania.

Ośrodki studenckie Hillel działają w ponad 500 uczelniach na świecie i są narzędziem masońsko-syjonistycznej organizacji B’nai B’rith. Oddział Hillel działa w wielu katolickich uczelniach, m.in. na jezuickim uniwersytecie De Paul. Uniwersytet De Paul w sierpniu 2007 roku również odwołał wykłady prof. Finkelsteina.

Opracowanie: Bibula Information Services – B.I.S. – www.bibula.com – na podstawie boston.com


ZOB. RÓWNIEŻ:Skip to content