Aktualizacja strony została wstrzymana

Autor „Przedsiębiorstwa Holocaust” zatrzymany w Izrealu!

Izraelskie służby specjalne zatrzymały Normana Finkelsteina, gdy ten wylądował na izraelskim lotnisku. Autor „Przedsiębiorstwa Holocaust” został zatrzymany na 24 godziny, a następnie deportowany do USA. Otrzymał również 10 letni zakaz wjazdy do Izraela!

Norman Finkelstein znany jest z przetłumaczonej m.in. na język polski książki „Przedsiębiorstwo Holocaust”, w której zasugerował, że duża część środowisk żydowskich nagłaśnia tragedię swego narodu głównie po to, aby uzyskiwać w ten sposób środki finansowe i wpływy polityczne. Naukowiec twierdzi, że w historii XX w. istniały zarówno podobne, jak i gorsze tragedie narodowe, jednak żadna z nich nie jest tak nagłaśniana jak Holocaust i żadna nie doczekała się bezprecedensowej ochrony prawnej dotyczącej badań naukowych.

W ciągu kilku ostatnich lat Finkelstein odwiedzał Izrael 15 razy. Do tej pory nie był zatrzymywany ani oficjalnie oskarżony o popełnienie przęstępstwa.

Wiodący izraelski dziennik – Haaretz – napisał, że „nałożony na pisarza zakaz wjazdu jest formą kary za głoszenie ‘ekstremalnie’ krytycznych poglądów”.

Matka Finkelsteina przeżyła obóz koncentracyjny na Majdanku. Ojciec był więźniem warszawskiego getta oraz obozu zagłady w Oświęcimiu.

 

W sklepie nczas.com można kupić: „Wielką Hucpę – o pozorowaniu antysemityzmu i falszowaniu historii” (Norman Finkelstein). Książka jest rozwinięcie „Przedsiębiostrwa Holocaust”, a zarazem jedną z najlepszch pozycji dokumentujących robienie biznesu na Zagładzie.

Za: Najwyższy Czas!, 29 Maja 2008

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

 

 

Skip to content