Aktualizacja strony została wstrzymana

Zakłócenie wizyty prof. N. Finkelsteina na Columbia University – oskarżenia o sianie nienawiści

Kilkudziesięciu studentów protestowało podczas prelekcji profesora Normana Finkelsteina wygłoszonej 8 marca br. na prestiżowej uczelni Columbia University w Nowym Jorku. Prelekcja pt „Izrael i Palestyna: Nadużycia antysemityzmu, nadużycia historii” wzbudziła wielkie zainteresowanie i zgromadziła setki osób. Na odcięcie się Prezydenta Uniwersytetu od idei wykładu, prof. Finkelstein odpowiedział: „Myślę, że jest to przykra prawda, iż prezydent [Uniwersytetu Columbia] podporządkowuje dążenie do prawdy, dążeniem do zdobywania pieniędzy na uczelnię.”
Protestujący studenci rozwinęli transparenty i przyszli w koszulkach T-Shirt z namalowanymi hasłami: „Norman Finkelstein: Columbia nie chce twojej nienawiści”.


Prof. Norman Finkelstein, obecnie wykładowca uniwersytetu De Paul w Chicago, otwarcie krytykuje żydowskie grupy za wyłudzanie pieniędzy wykorzystując tragedie wojenne. W książce Przedsiębiorstwo Holokaustu, uważa że główne instytucje żydowskie nagłaśniają Holokaust jak maszynę do szantażu i wyłudzania pieniędzy. Mimo tego, iż sam jest żydem, prof. Finkelstein jest oskarżany o antysemityzm – uniwersalny współczesny środek walki z wrogami ideologicznymi, potężna broń zamykająca usta i niszcząca przeciwnika, bez względu na posiadanie merytorycznych racji.

 

Zob.: Oficjalna strona internetowa prof. Normana Finkelsteina: http://www.normanfinkelstein.com/article.php?pg=11&ar=164

 

Skip to content