W co gra abp Forte? To on wprowadził homo-paragrafy do dokumentu synodalnego

Aktualizacja: 2014-10-16 10:11 am

Agencja Associated Press potwierdza, że to arcybiskup Bruno Forte jest osobiście odpowiedzialny za skandaliczne zapisy w głośnym już sprawozdaniu z prac synodu. Zamieścił tam tezy dotyczące akceptacji homoseksualizmu, mimo iż o sprawach „mniejszości seksualnych” w Watykanie nie mówiono niemal w ogóle.

Arcybiskup Forte jest autorem trzech kontrowersyjnych punktów zaprezentowanych w „Relatio post disceptationem” – o czym informowaliśmy już na PCh24.pl. Tezy są jego osobistymi wnioskami, które znalazły się w dokumencie wyłącznie z woli tego duchownego. Informacje te, podane najpierw przez włoskich watykanistów, potwierdziła teraz agencja prasowa Associated Press. We włoskich mediach pojawiło się już nawet sformułowanie mówiące o “własnej wersji Ewangelii” arcybiskupa Forte.

Rzecznik Watykanu, ks. Federico Lombardi również zapewnił, że podczas około 265 wygłoszonych przez hierarchów podczas synodu przemówień, tylko jeden z nich mówił cokolwiek o homoseksualistach.

Nic więc dziwnego, że biskupów zgromadzonych w Watykanie oburzyła treść dokumentu podsumowującego pierwszy tydzień obrad synodu. Jak jednak zauważają autorzy konserwatywnego bloga Rorate Ceali, abp Forte miał, jako jedna z nielicznych osób w Rzymie, dostęp do wszystkich tekstów przemówień biskupów – a często były to teksty znacznie dłuższe niż dozwolone przez regulamin soboru kilkuminutowe zaledwie przemówienia hierarchów.

Źródło: rorate-caeli.blogspot.com

kra

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2014-10-16)

Pożar w burdelu

Kardynał Erdö tłumaczy się, że w chwili, kiedy przedstawiał dokument na konferencji prasowej, nie miał pojęcia o fragmentach dotyczących homoseksualizmu. Winę za ich umieszczenie zwalił na abp. Brunona Forte, który z kolei bronił tezy o “pierwiastkach uświęcenia i prawdy”, które można znaleźć również w “związkach jednopłciowych”…

źródło

Przecież ci ludzie się nie nadają do mieszania betonu na budowie, że już nawet o duszpasterstwie nie wspomnę… Zastanów się Czytelniku, czy pozwoliłbyś aby wyżej opisani jegomoście uczyli twoje dziecko religii? Ja bym ich psem poszczuł. Którego nie mam. Ale bym kupił na tę okazję.

Napisał Dextimus dnia 16.10.14

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (16 października 2014)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=77193 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]