Kard. Amato o procesie kanonizacyjnym Jana Pawła II

Aktualizacja: 2011-04-18 7:11 pm

Do Watykanu napływają świadectwa o licznych cudach doznanych za przyczyną Jana Pawła II – stwierdził kard. Angelo Amato wyrażając nadzieję, że Papież szybko zostanie ogłoszony świętym. Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych przypomniał, że na obecnym etapie procesu potrzeba praktycznie do tego tylko uznania nowego cudu. Zostanie on wybrany przez postulatora z wszystkich zgłoszeń, a następnie zbadany m.in. przez lekarzy, naukowców i teologów. Kard. Amato podkreślił, że kolejny etap procesu Jana Pawła II będzie prowadzony w takim tempie i z taka starannością jak pierwsza część, która doprowadziła do tego, że za dwa tygodnie zostanie on ogłoszony błogosławionym.

bz/ rv

KOMENTARZ BIBUŁY: “Kard. Amato podkreślił, że kolejny etap procesu Jana Pawła II będzie prowadzony w takim tempie i z taką starannością jak pierwsza część…” Tempo rzeczywiście jest niezwykle imponujące, lecz jeśli proces kanonizacyjny – nie wiadomy czy tylko ten czy też i inne w przyszłości – będzie prowadzony z taką ignorancją co do faktów, z jaką mieliśmy do czynienia w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II, to nastąpi degradacja charyzmatu nieomylności Kościoła, z nieobliczalnymi skutkami.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=36468 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]