Wyścig po relikwie

Aktualizacja: 2011-02-21 10:36 am

Z całego świata płyną do Watykanu prośby o relikwie Jana Pawła II. Anita Czupryn zaznacza na łamach „Polski”, że mają je w swoich domach tysiące ludzi.

Jak wyjaśnia, chodzi o różańce, które przez 20 lat pontyfikatu osobiście poświęcił bądź podarował papież. Na razie to jeszcze pamiątki – relikwiami staną się 1 maja, kiedy nastąpi beatyfikacja papieża Polaka. Będą to jednak tzw. relikwie III stopnia.

Wbrew wielu pogłoskom ciało Jana Pawła II nie będzie dzielone – podaje dziennik „Polska”. – Oprócz krwi nie będzie żadnej innej relikwii pobranej z ciała Jana Pawła II – podkreśla ks. Robert Nęcek. Ampułka trafi do Centrum Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach. To z tej ampułki kroplę krwi razem z fragmentem papieskiej sutanny przekazał niedawno Robertowi Kubicy kard. Stanisław Dziwisz. – To był wyjątek, kiedy tak ważną pamiątkę po Ojcu Świętym otrzymała osoba prywatna, ale stało się to na prośbę Roberta Kubicy i za wiedzą oraz zgodą postulatora procesu beatyfikacyjnego ks. Sławomira Odera – podkreśla ks. Nęcek.

Gazeta zaznacza, że po beatyfikacji może się rozwinąć handel relikwiami.

POLSKA/KAI /ms

Za: eKAI
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=32964 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]