To było do przewidzenia…

Aktualizacja: 2010-10-17 3:51 pm
Jak informuje Polskie Radio, 55% Polaków uważa, że pontyfikat Benedykta XVI w porównaniu do pontyfikatu Jana Pawła II jest gorszy. W tym 15% uważa, że jest znacznie gorszy.


Nic dziwnego. Skończyły się “wodotryski”, rozrywka i radosne oberki, skończyła się medialna eksploatacja osoby Jana Pawła II i robienie z Niego miłej międzyreligijnej “maskotki”, “santo subito” też jakoś nie chce “wyjść” mimo celebrowania w merdiach festiwalu “pobożnych życzeń”, w dodatku zaczęła się praca organiczna przy “przekładaniu wajchy” oraz sprzątanie sterty robaczywych i gnijących owoców “wielkiego pontyfikatu” to i P.T. publiczność jest rozczarowana.

Na szczęście jest jeszcze trochę ludzi (4% respondentów), którzy twierdzą, że pontyfikat Benedykta XVI jest lepszy. W opinii profesora Mikołejki są to ludzie o poglądach zachowawczych.

I to by było na tyle w temacie “jakość katolicyzmu w Polsce”.

Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: Sługa nie jest większy od swego pana. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. (J 15:18n)

Deus, omnium fidelium Pastor et Rector, famulum Tuum Benedictum, quem pastorem Ecclesiae tuae praeesse voluisti, propitius respice: da ei, quaesumus, verbo et exemplo, quibus praeest, proficere; ut ad vitam, una cum grege sibi credito, perveniat sempiternam.


Boże, wszystkich wiernych Pasterzu i Rządco, wejrzyj łaskawie na sługę Twojego Benedykta, któregoś raczył postanowić Pasterzem Kościoła Twego; daj mu, prosimy, łaskę, aby słowem i przykładem budował tych, którymi rządzi, i mógł razem z powierzoną mu trzodą przejść do żywota wiecznego.

Dextimus

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27515 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]