Jeśli informacja, że “Zidentyfikowali ciało Prezydenta po ośmiu godzinach” jest prawdziwa, na jakiej podstawie uzurpator B.K. obwołał się p.o. Prezydenta w godzinę po katastrofie?

Aktualizacja: 2010-10-15 12:44 pm

RMF FM: Ciało prezydenta zostało wstępnie zidentyfikowane dopiero po ponad ośmiu godzinach od katastrofy.

Radio dotarło do zeznań dwóch funkcjonariuszy BOR-u, z których wynika, że gdy przyjechali na miejsce katastrofy, na miejscu byli już żołnierze, lekarze i około 10 żołnierzy Specnazu. O godz. 13 zaczęto wynosić z wraku samolotu pierwsze zwłoki.

Jeden z funkcjonariuszy zeznał, że około godz. 17.30 czasu polskiego został poinformowany, że odnaleziono ciało Lecha Kaczyńskiego. Oficer ten jako pierwszy zidentyfikował ciało. Zrobił też zdjęcie. Inny funkcjonariusz, który również został poproszony o identyfikację, zeznał, że był prawie pewien, że widzi ciało prezydenta Kaczyńskiego. On również zrobił zdjęcie i przekazał Rosjanom, że to prawdopodobnie Lech Kaczyński, ale nie dał ostatecznego potwierdzenia, bo – jak mówi – chodziło o to, by mieć kontrolę nad ciałem i nie dopuścić, by Rosjanie zabrali je jako już w pełni zidentyfikowane – czytamy w serwisie internetowym rmf.24.pl. Funkcjonariusz zaznaczył również, że na ciele nie było ubrania.

Funkcjonariusz zeznał także, że zadzwonił do niego konsul i przekazał mu polecenie od ministra obrony Bogdana Klicha, by przekonał Rosjan, aby nie zaczynali badania czarnych skrzynek bez udziału polskich służb. Dowódca rosyjski odpowiedział jednak, że Rosjanie mają swoje procedury, co mogło świadczyć o odmowie, więc przesłuchiwany funkcjonariusz zasugerował konsulowi, by sprawę załatwić na wyższym szczeblu – relacjonuje radio RMF FM.

(ks/RMF FM)

Za: niezalezna.pl -- [Org. tytuł: « ZIDENTYFIKOWALI PREZYDENTA PO OŚMIU GODZINACH»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27440 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]