“Izwiestia” chwali Komorowskiego

Aktualizacja: 2010-08-23 9:27 pm

“Gruzja stała się dla Polski tym, czym powinna być – odległym państwem na peryferiach interesów narodowych. Rosja zaś – ważnym partnerem i sąsiadem” – tak komentuje dziennik “Izwiestia” ostatni wywiad Bronisława Komorowskiego dla “Rzeczpospolitej”.

Rosyjska gazeta analizuje niedawny wywiad nowego prezydenta Polski dla “Rzeczpospolitej”, a zwłaszcza jego słowa poświęcone Rosji i Gruzji.

Przypomnijmy, że Bronisław Komorowski wypowiedział w nim m.in. takie zdania jak “ja nie pojadę na granicę tylko dlatego, że wymyślił to sobie prezydent Gruzji” czy “powinniśmy wychodzić z inicjatywami pozytywnymi wobec Rosji”.

Według “Izwiestii” oznacza to, że Komorowski odcina się od czasów, gdy Polska uważała Gruzję “niemal za głównego strategicznego sojusznika”.

“Ideologiczny, emocjonalny przechył epoki Kaczyńskiego skończył się. Gruzja stała się dla Polski tym, czym powinna być – odległym państwem na peryferiach interesów narodowych. Rosja zaś – ważnym partnerem i sąsiadem, z którym po długich latach konfrontacji w końcu rozpoczął się pełnowartościowy dialog” – pisze rosyjski dziennik.

(wg, kresy.pl, “Rzeczpospolita”)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=26143 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]