„Izwiestia” chwali Komorowskiego

„Gruzja stała się dla Polski tym, czym powinna być – odległym państwem na peryferiach interesów narodowych. Rosja zaś – ważnym partnerem i sąsiadem” – tak komentuje dziennik „Izwiestia” ostatni wywiad Bronisława Komorowskiego dla „Rzeczpospolitej”.

Rosyjska gazeta analizuje niedawny wywiad nowego prezydenta Polski dla „Rzeczpospolitej”, a zwłaszcza jego słowa poświęcone Rosji i Gruzji.

Przypomnijmy, że Bronisław Komorowski wypowiedział w nim m.in. takie zdania jak „ja nie pojadę na granicę tylko dlatego, że wymyślił to sobie prezydent Gruzji” czy „powinniśmy wychodzić z inicjatywami pozytywnymi wobec Rosji”.

Według „Izwiestii” oznacza to, że Komorowski odcina się od czasów, gdy Polska uważała Gruzję „niemal za głównego strategicznego sojusznika”.

„Ideologiczny, emocjonalny przechył epoki Kaczyńskiego skończył się. Gruzja stała się dla Polski tym, czym powinna być – odległym państwem na peryferiach interesów narodowych. Rosja zaś – ważnym partnerem i sąsiadem, z którym po długich latach konfrontacji w końcu rozpoczął się pełnowartościowy dialog” – pisze rosyjski dziennik.

(wg, kresy.pl, „Rzeczpospolita”)

Za: niezalezna.pl | http://www.niezalezna.pl/article/show/id/38097

Skip to content