Baltimore: Aresztowanie działaczy pro-life za rozprowadzanie w kościele ulotek przeciwko Barakowi Obama

Aktualizacja: 2008-09-15 4:59 pm

Do skanalicznego wydarzenia doszło w niedzielę, 14 września br. na terenie bazyliki w Baltimore, gdzie na dwóch działaczy pro-life rozprowadzających literaturę kwestionującą zasadność głosowania na Baraka Obamę, nasłano policję. 27-letni Joseph Landry oraz 35-letni Brian Sherwood zostali aresztowani za rozprowadzanie po mszy ulotek. Brian Sherwood został zwolniony z aresztu w niedzielę wieczorem, lecz Joseph Landry, na którego nałożono kaucję w wysokości 10 tysięcy dolarów, dalej przebywa w areszcie. Aresztowany Landry oświadczył, że “Jestem zaszokowany tym, że my jako oddani katolicy, zostaliśmy aresztowani w kościele katolickim za rozprowadzanie katolickiej literatury. Jeśli biskupi nie mają śmiałości powiedzieć swojej owczarni, że głosowanie na zabójców nienarodzonych dzieci, czyli ludzi takich jak Obama, jest niemoralne, to wierni muszą to powiedzieć.” Oburzeni wierni organizują nacisk na arcybiskupa diecezji Baltimore, bp. O’Brien, domagając się wsparcia w wypuszczeniu Josepha Landry z aresztu.

Świadkowie zdarzenia mówią o spokojnym i pokojowym rozprowadzaniu ulotek i interwencji policji, najwyraźniej nasłanej przez proaborcyjnych “katolików”3.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

 

CZYTAJ:

 

CZYTAJ o mafii homoseksualnej, która zawładnęła Kościołem w USA:

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2503 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]