Wizyta Papieża w USA niemal pozbawiona spotkań publicznych

Aktualizacja: 2008-01-9 3:18 pm

W programie trzydniowej wizyty papieża Benedykta XVI w Stanach Zjednoczonych, zaplanowanej na połowę kwietnia br., będzie bardzo mało spotkań publicznych.

Jak wyjaśnia rzecznik Archidiecezji waszyngtońskiej, Susan Gibbs: “Wymagają tego względy bezpieczeństwa po wydarzeniach 11 września.” Nie będzie zatem przejazdu ulicami odkrytym samochodem, tak jak to miało miejsce w Waszyngtonie podczas wizyty papieża Jana Pawła II przed 29 laty. Jedynym wydarzeniem publicznym będzie Msza św. na nowojorskim stadionie drużyny baseballowej Yankee, w dniu 18 kwietnia o godzinie 10 rano. W przeddzień, Papież spotka się z Prezydentem USA w Białym Domu, po czym spotka się z biskupami w waszyngtońskiej bazylice Basilica of the National Shrine of the Immaculate Conception. Następnie, Papież wygłosi przemówienie do wykładowców uniwersytetu Catholic University, po czym w Centrum imienia Jana Pawła II “spotka się z przywódcami muzułmańskimi, buddyjskimi, sikhijskimi i żydowskimi”.

18 kwietnia Papież uda się do Nowego Jorku, gdzie wygłosi przemówienie w głównej siedzibie ONZ, a po odprawieniu Mszy św. na stadionie, powróci do Rzymu.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1565 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]