Biskup prosi księży o zrzeczenie się jednomiesięcznej pensji celem pokrycia kosztów skandalu homoseksualnego

Aktualizacja: 2007-10-11 12:00 am

Diecezja w San Diego (Kalifornia) poprosiła parafian oraz księży o składanie ofiar pieniężnych mających wesprzeć diecezję w kolosalnym odszkodowaniu za skandale seksualne.

W nocie wystosowanej w tym tygodniu przez biskupa Roberta Brom do 280 księży diecezji, znajduje się prośba o kontrybucję w wysokości jednomiesięcznej pensji. Księża w tej diecezji otrzymują miesięczną pensje w wysokości do 1535 dolarów.

Donacja ta pomoże “pokryć wydatki związane ze współczującym zwróceniem się do naszych braci i sióstr, którzy cierpieli z powodu seksualnego molestowania [mającego miejsce] w naszej kościelnej rodzinie” – pisze biskup.

Diecezja San Diego została w zeszłym miesiącu zobowiązana do wypłacenia odszkodowania w wysokości 198 milionów dolarów za serię molestowań seksualnych grupy księży-homoseksualistów, z czego 91 milionów dolarów ma wypłacić firma ubezpieczeniowa, a reszta ma pochodzić z zasobów Diecezji.

Konsekwencją wypłacania odszkodowań w amerykańskich diecezjach jest wzmożenie procesu zamykania parafii i upłynniania zasobów kościelnych.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

 

CZYTAJ:

 

CZYTAJ o mafii homoseksualnej, która zawładnęła Kościołem w USA:

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1250 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]