Aktualizacja strony została wstrzymana

Kolejny uniwerstytet amerykański wprowadza specjalne ubikacje dla „transgenderystów”

Uniwersytet stanu Vermont zaadoptował w nowo wybudowanym centrum nowy „standard” na amerykańskich uczelniach: ubikacje dla osób cierpiących na zaburzenia identyfikacji płciowej, czyli osobników transseksualnych określanych mianem Transgender.

University of Vermont – jako kolejny z 17 już uniwersytetów amerykańskich – zainstalował w centrum Dudley H. Davis Center cztery ubikacje odpowiednio oznaczne i specjalnie przeznaczone dla tego typu transeksualistów. Napis przy wejściu głosi, że jest to „ubikacja dla seksualnie neutralnych” („gender neutral restroom„).

„Chodzi o przyjęcie, zaakceptowanie [org.: inclusivity] i wyjście naprzeciw potrzebom wszystkich ludzi – a nie tylko wybranych.” – tłumaczy decyzję zastępca dyrektora kampusu, Annie Stevens.

Coraz więcej amerykańskich uniwersytetów instaluje ubikacje tego typu, bądź to zawierając je w planach nowych budynków, bądź przebudowując dotychczasowe. Na uniwersytecie Vermont koszt budowy 4 ubikacji wyniósł 10 tysięcy dolarów.

„Ubikacje wspólne [?] niekoniecznie zapewniają bezpieczeństwo studentom transeksualnym, ponieważ mają oni obawy jak ich płeć [???] będzie odczytywana przez innych” – mówi Dot Brauer, dyrektor działającej na uczelni organizacji homoseksulistów Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender.

Na uniwerytecie Vermont trend rozpoczął się już w 2003 roku, kiedy to w prosty sposób – poprzez zmianę tabliczek – zaczęto „w klasach i budynkach administracyjnych przemieniać ubikacje męskie i żeńskie na ubikacje wspólne”.

Działająca w miejscowości Rutland organizacja Vermont Renewal, usiłująca walczyć z nonsensami obowiązujących w stanie Vermont przepisów i promować tradycyjne wartości, oponuje takiemu trendowi. „Zawsze obawiamy się, kiedy instytucje i ciała rządowe legitymizują zachowania i praktyki, które mogą być w przyszłości zakwalifikowane jako szkodliwe dla tych ludzi” – mówi założyciel organizacji, Stephen Cable.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Skip to content