Brittany McComb wnosi sprawę do sądu

Aktualizacja: 2006-07-14 12:00 am

Jak informowaliśmy już wcześniej, w szkole średniej Foothill High School w Las Vegas, najlepszej uczennicy (Valedictorian) mającej przemawiać na uroczystości zakończenia roku szkolnego, odcięto mikrofony, gdyż obawiano się, że wypowie ona słowo “Bóg”. Nie zgadzając się z takim ograniczeniem wolności wypowiedzi, 18-letnia Brittany McComb – bo o niej mowa – wniosła w czwartek, 13 lipca br. sprawę do sądu U.S. District Court of Nevada, przeciwko dyrektorowi szkoly, zastępcy dyrektora i innym pracownikom szkoły w Henderson, którzy przyczynili się do uniemożliwienia wygłoszenia przez Brittany przemówienia. Brittany będzie reprezentowana przez prawników z The Rutherford Institute.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Picture source: http://www.reviewjournal.com/lvrj_home/2006/Jun-17-Sat-2006/photos/plug.jpg

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=467 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]