W USA odcinają mikrofony uczniom chcącym wypowiedzieć słowo “Bóg”

Aktualizacja: 2006-06-20 12:00 am

Pięknym zwyczajem każdej uroczystości zakończenia roku szkolnego czy akademickiego jest wygłoszenie przemówienia przez najlepszego ucznia. W szkole średniej Foothill High School w Las Vegas, najlepszą uczennicą (Valedictorian) była Brittany McComb i jej to przypadł zaszczyt przemówienia do swoich kolegów i koleżanek oraz nauczycieli i rodziców. Niestety, przekonała się ona, że chrześcijanie w Stanach Zjednoczonych nie mają prawa do swoich poglądów. Już w trakcie przygotowywania przemówienia, kierownictwo szkoły wykreśliło z przedstawionego rękopisu cytat z Biblii i skreśliło imię “Chrystus”. Ostrzeżono ją, lecz Brittany nie dawała za wygraną i powiedziała, że niekoniecznie będzie trzymała się zatwierdzonej wersji. Wobec tego Wydział Edukacji powiatu Clark oraz prawnicy z American Civil Liberties Union – wpływowej żydowsko-marksistowskiej organizacji terroryzującej społeczeństwo amerykańskie – wpłynęli na odcięcie Brittany mikrofonów. Podczas zakończenia roku szkolnego Brittany McComb, najlepsza uczennica szkoły nie mogła przemówić do swoich kolegów i koleżanek gdyż nieocenzurowana wersja przemówienia składająca się z 750 słów, zawierała dwa odniesienia do “Pana”, dziewięć do “Boga” i jedno do “Chrystusa”.

“Przeszłam cztery lata edukacji w Foothill gdzie uczono mnie logiki. Wpajano we mnie również prawo do wolności wypowiedzi.” – mówi Brittany McComb. Brittany dostała jednak swoistą lekcję “wolności”. “Wolność wypowiedzi” przestała bowiem być wolnością mówienia o Bogu, o Chrystusie w kraju zamieszkałym w zdecydowanej większości przez chrześcijan (1). A dla Brittany “Bóg jest najważniejszą częścią mojego życia i – tak jak inni najlepsi uczniowie dziękują swoim rodzicom – ja chciałam również podziękować Panu naszemu Zbawicielowi.” – dodała najlepsza uczennica.

Wrogowie chrześcijaństwa czynią jednak wszystko, by zniszczyć porządek społeczny. Allen Lichtenstein, przedstawiciel ACLU w stanie Nevada pochwalił decyzję Wydzialu Edukacji.

W poniedziałek wieczorem (19 czerwca) Brittany McComb wystąpiła w popularnym programie FOX News’ Hannity & Colmes, gdzie nawet antychrześcijański Alan Colmes przyznał jej rację.


Brittany McComb w programie FOX News


Photo Source: FOX News


 


(1) w 1990 86% Amerykanów deklarowało się jako chrześcijanie, w 2001 roku – 77%.


 


Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=415 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]