Aktualizacja strony została wstrzymana

Po ujawnieniu przypadków molestowania seksualnego, ksiądz popełnił samobójstwo skacząc z mostu

64-letni ksiądz William A. Resensteel z diecezji Altoona-Johnstown w stanie Pennsylvania, któremu przedstawiono zarzuty seksualnego molestowania dzieci, popełnił samobójstwo skacząc z mostu.

Wypadek miał miejsce w niedzielę, 24 czerwca br. w przeddzień zapowiedzianej przez biskupa Josepha Adamec decyzji o opublikowaniu wyników wieloletniego dochodzenia w sprawie molestowania seksualnego przez księdza Rosensteel. Decyzja przekazania sprawy w ręce świeckiego wymiaru sprawiedliwości została opublikowana na poniedziałkowym wydaniu The Catholic Register, oficjalnego pisma diecezji, i mówi o przypadkach molestowania datujących się od 1971 roku.

Ksiądz Rosensteel, slużący od 38 lat w parafiach św. Patryka w miejscowościach Gallitzin i Johnstown, przebywał od marca br. na zwolnieniu. Biskup Adamec na serio biorąc ustalenia Konferencji Biskupów z 2002 roku, dąży do oczyszczenia swojej diecezji, która zasłynęła jako jedna z czołowych w skandalach seksualnych księży.

„Trudne do zrozumienia jest podjęcie takiej decyzji przez księdza” – powiedział biskup Joseph Adamec na wieść o wyborze dokonanym przez ks. Rosensteel. „Jakkolwiek zarzuty obejmowały działalność ks. Rosensteel sprzed lat, były one odpowiednio badane […] i istniała nadzieja na końcowy werdykt, który pozwoliłby mu na przejście na emeryturę.” – dodał bp Adamec.

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

CZYTAJ:

 

CZYTAJ o mafii homoseksualnej, która zawładnęła Kościołem w USA:

 

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content