Po ujawnieniu przypadków molestowania seksualnego, ksiądz popełnił samobójstwo skacząc z mostu

Aktualizacja: 2007-06-27 12:00 am

64-letni ksiądz William A. Resensteel z diecezji Altoona-Johnstown w stanie Pennsylvania, któremu przedstawiono zarzuty seksualnego molestowania dzieci, popełnił samobójstwo skacząc z mostu.

Wypadek miał miejsce w niedzielę, 24 czerwca br. w przeddzień zapowiedzianej przez biskupa Josepha Adamec decyzji o opublikowaniu wyników wieloletniego dochodzenia w sprawie molestowania seksualnego przez księdza Rosensteel. Decyzja przekazania sprawy w ręce świeckiego wymiaru sprawiedliwości została opublikowana na poniedziałkowym wydaniu The Catholic Register, oficjalnego pisma diecezji, i mówi o przypadkach molestowania datujących się od 1971 roku.

Ksiądz Rosensteel, slużący od 38 lat w parafiach św. Patryka w miejscowościach Gallitzin i Johnstown, przebywał od marca br. na zwolnieniu. Biskup Adamec na serio biorąc ustalenia Konferencji Biskupów z 2002 roku, dąży do oczyszczenia swojej diecezji, która zasłynęła jako jedna z czołowych w skandalach seksualnych księży.

“Trudne do zrozumienia jest podjęcie takiej decyzji przez księdza” – powiedział biskup Joseph Adamec na wieść o wyborze dokonanym przez ks. Rosensteel. “Jakkolwiek zarzuty obejmowały działalność ks. Rosensteel sprzed lat, były one odpowiednio badane […] i istniała nadzieja na końcowy werdykt, który pozwoliłby mu na przejście na emeryturę.” – dodał bp Adamec.

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

CZYTAJ:

 

CZYTAJ o mafii homoseksualnej, która zawładnęła Kościołem w USA:

 

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1079 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]