Aktorka Farrah Fawcett zmarła po otrzymaniu sakramentu ‘Namaszczenia chorych’

Aktualizacja: 2009-06-25 6:43 pm

Farrah Fawcett, znana amerykańska aktorka i  modelka, która zmarła 25 czerwca br. , otrzymała przed śmiercią sakrament Namaszczenia chorych.

Fawcett urodziła się przed 62 lat w bogatej rodzinie katolickiej. Źycie jej składało się pasma zawodowych sukcesów, licznych romansów i erotycznych skandali. Pomimo tego i wobec ciężkiej choroby, poprosiła na dzień przed śmiercią o przybycie do szpitala księdza katolickiego, który udzielił konającej sakramentów świętych.

Sakrament Ostatniego Namaszczenia (Extrema unctio), został zastąpiony przez papieża Pawła VI sakramentem Namaszczenia chorych, który różni się tak w materii jak i w formie.


ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Catholic News Agency

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=10680 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]