Aktualizacja strony została wstrzymana

Nawrócenie przed śmiercią b. prezydenta Argentyny

Raul Ricardo Alfonsin, były prezydent Argentyny, który zmarł 31 marca br. w wieku 82 lat po długotrwałej chorobie raka płuc, poprosił przed śmiercią o spowiednika i otrzymał sakrament namaszczenia chorych.

Jak podaje agencja AICA, w przeddzień śmierci odwiedził prezydenta biskup Justo Oscan Laguna, który powiedział agencji, że udzielił choremu błogosławieństwa, a w grudniu ub. r. udzielił mu sakramentu pokuty i sakramentu namaszczenia chorych. Biskup Laguna powiedział, że prezydent „był bardzo chory ale świadomy.” -Gdy już zbierałem się do wyjścia, chwycił za moją rękę i pocałował [biskupi] pierścień. Ucałowałem go w czoło i zapłakałem. – powiedział biskup Laguna.


Prezydent Alfonsin był pierwszym demokratycznie wybranym prezydentem Argentyny sprawującym funkcję w latach w 1983-89. Jako reprezentant socjalistycznej partii Unión Cívica Radical, należącej do Międzynarodówki Socjalistycznej, walczył z Kościołem, szczególnie wsławiając się wprowadzeniem swobody rozwodów.

Sakrament Ostatniego namaszczenia (Extrema unctio), został zastąpiony przez papieża Pawła VI sakramentem Namaszczenia chorych, który różni się tak w materii jak i w formie.

Opracowanie Bibula Information Services (B.I.S.) – www.bibula.com – na podstawie CNA


ZOB. RÓWNIEŻ:.