Kryzys wiary widoczny także w Polsce. Spada liczba uczestników nabożeństw

Aktualizacja: 2018-10-9 10:44 am

Badania przeprowadzone przez Pew Research Center wskazują na globalny kryzys wiary. Niemniej jednak spośród 108 przebadanych państw, to w Polsce najszybciej ubywa uczestników nabożeństw.

Amerykański ośrodek badawczy Pew Research Center prowadził badania na temat uczestnictwa wiernych w nabożeństwach religijnych. Sondaż objął 108 państw. Raport ukazuje Polskę w niezbyt dobrym świetle. Okazuje się bowiem, że to w kraju św. Jana Pawła II odnotowany został największy współczynnik spadku.

Według raportu Pew Research Center, w Polsce w niedzielnych Mszach św. regularnie uczestniczy 26 proc. osób poniżej 40 roku życia. Osoby powyżej „czterdziestki” praktykują chętniej, a w niedzielnej Mszy św. uczestniczy 55 proc. z nich.

Według danych Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego SAC w 1980 roku w niedzielnym nabożeństwie uczestniczyło 51 proc. katolików. W 2016 roku liczba ta spadła do 36,7 proc.

Źródło: rp.pl

MA

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-10-08)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Ależ nie rozumiemy o jakim kryzysie w polskim kościele mowa, wszak rozwijają się ruchy charyzmatyczne, coraz popularniejsze są wojtyliańskie spływy kajakowe, buduje się piękne masońskie świątynie i intensywnie przebudowuje się nawet najmniejsze wiejskie kościółki pozostawiając w nich jedynie obrazy jakże świętego Jana Pawła II i jakże świętej siostry Faustyny, Prymas Polski wzywa do “otwarcia się na imigrantów”, Duch Posoborowy czuwa nad rozwojem dialogów ekumenicznych i z talmudycznym judaizmem, a Radio Maryja coraz bardziej zanurza się w świętości Jana Pawła II, również powołując “Bractwo” tego wielkiego modernisty. Nie może być lepiej i wizja kryzysu jest wyssana z palca.

 


 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=104760 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]