Warszawa: otwarcie masońskiej Świątyni “Opatrzności Bożej”

Aktualizacja: 2016-11-11 12:31 pm

[Radio Watykańskie:] Warszawa: otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej

Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie, wotum wdzięczności za Konstytucję 3 Maja z 1791 r., została otwarta dla wiernych. Mszy z udziałem najwyższych władz państwowych, na czele z Prezydentem Andrzejem Dudą, przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Na początku liturgii arcybiskup warszawski kard. Kazimierz Nycz podkreślił, że stając w tej monumentalnej świątyni chcemy przede wszystkim dziękować: „Sanktuarium Bożej Opatrzności to miejsce dziękczynienia Bogu, ale równocześnie zawierzenia Bożej Opatrzności. Jest to także miejsce przymierza z Bogiem i wynikającego stąd przymierza ludzi między sobą. Wszystkiego tego bardzo potrzebujemy. Potrzebuje tego współczesny świat i nasza Ojczyzna, niewątpliwie bowiem jesteśmy świadkami deficytu zarówno wdzięczności, jak też braterstwa, zgody i miłości” – powiedział stołeczny metropolita.

Aż do niedzieli 13 listopada, każdego dnia w południe, w Świątyni Opatrzności Bożej będzie sprawowana Msza z aktem dziękczynienia i zawierzenia Opatrzności Bożej.

R. Łączny, KAI/ rv

Za: Radio Watykańskie (11/11/2016) – «Warszawa: otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej »

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Tytuł oczywiście pochodzi od Redakcji BIBUŁY i w pełni oddaje właściwą rolę tejże Świątyni w postępującej de-katolicyzacji narodu polskiego.

Przypomnijmy, że Świątynia była i jest “wotum wdzięczności” za w pełni masońską Konstytucję 3 Maja, że podczas wmurowywania kamienia węgielnego Świątynia miała stanowić “wotum wieloetnicznej i zróżnicowanej religijnie Rzeczpospolitej dla Najwyższej Opatrzności, która pozwoliła skutecznie i bezkrwawo przeprowdzić dzieło przebudowy ustroju państwa“, że lansowały jej powstanie środowiska masońskie, że projektował ją masoński architekt (Jakub Kubicki; dzisiejsza architektura okazuje się jeszcze bardziej obrzydliwa, bo zastosowano modernistyczne elementy “czystej” formy z totalnym odrzuceniem katolickiej stylizacji), że przypomina najgorsze wzorce ekumenicznych i wieloreligijnych “domów modlitwy” i nie ma nic wspólnego z architekturą, estetyką, atmosferą, mistyką katolicką, że – w sumie – jest niezwykle ważnym elementem i symbolem budowy nowego społeczeństwa polskiego, mającego być przekutym na ponadwyznaniową mieszaninę religii i kultur.

“Świątynia Opatrzności Bożej” nie może być uznana i nie jest katolicką świątynią. Nie powinna być wspierana przez katolików i honorowana przez katolickich przywódców politycznych.

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=91265 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]