Aktualizacja strony została wstrzymana

Irańscy Żydzi będą głosowali na prezydenta Ahmadineżada

46 milionów obywateli Republiki Iranu będzie głosowało w najbliższy piątek, 12 czerwca br. wybierając swojego prezydenta. Wszystko wskazuje na to, że ku rozpaczy syjonistycznych środowisk, mieszkający w Iranie Żydzi będą głosowali na obecnego prezydenta Ahmadineżada.

Stanowisko grupy około 25 tysięcy Żydów mieszkających w Iranie, które czuje się bezpiecznie pod wodzą obecnego prezydenta, wyjaśniane jest w pokrętny sposób przez różnego rodzaju politologów żydowskich bądź ich prosyjonistycznych kolegów, którzy twierdzą, że irańscy Żydzi będą „głosowali za mniejszym złem”. W rzeczywistości, irańscy Żydzi zadowoleni są z wolności religijnej nadanej przez władze Iranu i wielokrotnie wyrażali swe niezadowolenie z prób rozbicia jedności i poróżnienia ich z władzami, co czynione jest przez syjonistyczne środowiska oraz rząd Izraela. Siły te pragną exodusu irańskich Żydów przed przygotowywanymi atakami Izraela na Iran.

Ostatnio zawiodły nawet próby wysokich pieniężnych zachęt oferowanych przez państwo Izrael. Dziennik izraelski zmuszony został przyznać, że „Do rzadkości należą informacje o prześladowaniach społeczności żydowskiej, antagonizmie czy agresji ze strony sąsiadów czy rządu [irańskiego]”.

Jak pisał prawie dwa lata temu Set Wikas, amerykański Żyd odwiedzający społeczność żydowską w Teheranie „Podczas swobodnie prowadzonych rozmów padają spostrzeżenia, że ‘Pomiędzy Irańczykami nie ma problemów wynikających z różnic religijnych. W sprawach relacji pomiędzy Żydami i nie-Żydami, Irańczycy – młodzi i starzy, Żydzi i Muzułmanie – wskazują na jednoczącą ich ideę Państwa’”.

Wikas pisze również, że „Podczas rozmów zauważyłem wielką tolerancję gdy mówiłem, że jestem Żydem. Sprawa Izraela była jednak inaczej postrzegana. Wujek mojego przyjaciela, profesor teologii powiedział, że ‘Lubimy Żydów lecz nienawidzimy Syjonistów’ […] Większość Irańczyków, z którymi rozmawiałem, gdy zapytana co sądzi o Izraelu, odpowiadała, że postrzega go jako okupacyjną siłę, która wyparła Palestyńczyków i zrobiła co chciała przy pomocy Amerykanów”.

Objeżdżając środowiska żydowskie w Iranie, Wikas spostrzega, że „W Shiraz, drugim po Teheranie pod względem liczby Żydów mieście irańskim, mieszka około 8 tysięcy Żydów. Wielu Żydów posiada sklepy w biznesowym centrum Shiraz i prowadzi swoje biznesy bez żadnych problemów i ograniczeń. Niektórzy mają nawet hebrajskie modlitwy i zdjęcia rabinów umieszczone na kasach sklepowych.”

Pomimo spokojnego i pokojowego bytu społeczności żydowskiej w Iranie, syjonistyczne siły w Stanach Zjednoczonych oraz państwo Izrael – twór syjonistycznej rasistowskiej i w konsekwencji zbrodniczej ideologii – starają się zantagonizować ludność Iranu i skłócić ich mniejszości narodowo-religijne.


ZOB. RÓWNIEŻ:


Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: YNetNews | http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3729203,00.html

Skip to content