Francuski biskup obawia się profanacji. Ciało Pańskie nie będzie przechowywane w tabernakulum

Aktualizacja: 2015-02-17 9:33 am

Biskup Pascal Roland kierujący diecezją Belley-Ars nakazał, by w kościołach i kaplicach diecezji nie przechowywano Ciała Pańskiego. To reakcja na profanacje do jakich doszło w październiku 2014 roku w 10 parafiach. Do kolejnych doszło 6 i 7 lutego.

Zgodnie z dekretem biskupa Pascala Rolanda, konsekrowane Hostie należy przechowywać w miejscach bardziej bezpiecznych. W świątyniach, które nie są wystarczająco bezpieczne, tabernakula mają być otwarte na stałe, by wskazywać, że Eucharystia nie znajduje się w kościele.

Najświętszy Sakrament ma być wnoszony na czas adoracji, jeśli w kaplicy lub świątyni zbierze się odpowiednia liczba wiernych. Kościoły posiadające dobrze zabezpieczone metalowe tabernakula zwolnione są z obowiązku dostosowania się do dekretu. Zarządzenie obowiązywać będzie aż do odwołania.

Fala antykatolicyzmu we Francji rośnie.

Źródło: catholicculture.org., AS.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79820 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]