Wstrząsające poglądy rabina z Papieskiej Akademii Źycia. Aborcyjne wyjątki „podpiera” Biblią

Aktualizacja: 2018-02-13 4:16 pm

Kolejny członek Papieskiej Akademii Źycia wzbudził swoimi wypowiedziami uzasadnione oburzenie. Tym razem głos niezgodny z nauczaniem Kościoła wyraził rabin Fiszel Szlajen. Pisał o aborcji, a swoje poglądy „podpierał” Pismem Świętym.

Chociaż zdaniem rabina „aborcja na życzenie” to zbrodnia, to niektóre „wyjątki” są akceptowane przez… Pismo Święte, a więc samego Pana Boga. Fiszel Szlajen w swoim tekście opublikowanym na łamach portalu InfoBae powołał się na żydowskie prawa (rodef i tzorech gadol).

Poglądy rabina są nie tylko skrajnie absurdalne (i tak naprawdę nie mają związku z Pismem Świętym), ale i porażają! Szlajen jest bowiem członkiem… Papieskiej Akademii Źycia. Do instytucji powołał go Ojciec Święty Franciszek.

Wypowiedź Fiszela Szlajena to kolejny skandal związany z nowymi członkami Papieskiej Akademii Źycia. Od kiedy Franciszek dokonał głębokich zmian personalnych w instytucji powołanej przez św. Jana Pawła II, zaczęła ona coraz częściej wzbudzać uzasadnione zastrzeżenia.

Dziś na czele Papieskiej Akademii Źycia stoi abp Vincenzo Paglii. To na jego polecenie w diecezji Terni-Narni-Amelia we włoskiej Umbrii jawnie homoseksualny „artysta” stworzył malowidła o genderowej i homoseksualnej treści. Zawierały one również… samego Paglię przytulającego się do innego mężczyzny. [WIĘCEJ TUTAJ]

Z kolei wśród nowych członków Papieskiej Akademii Źycia emocje wzbudza Nigel Biggar. Brytyjczyk jest co prawda wrogiem eutanazji, ale popiera… aborcję do 18 tygodnia życia dziecka. [WIĘCEJ TUTAJ]

Po nim skandal wywołał teolog ks. prof. Maurizio Chiodi, który wyraził akceptację dla sztucznej antykoncepcji, która zgodnie z nauczaniem Kościoła – podobnie jak aborcja – jest czynem wewnętrznie złym (zob. Jan Paweł II, Veritatis splendor), a więc w żadnych okolicznościach nie może zostać uznana za rzecz dobrą i pożądaną. [WIĘCEJ TUTAJ]

Teraz do grona skandalistów dołączył Fiszel Szlajen, który nie dość, że dopuszcza „aborcyjne wyjątki”, to jeszcze podpiera się w swoich plugawych poglądach Słowem Bożym.

Źródło: fronda.pl / PCh24.pl

MWł

Więcej o Papieskiej Akademii Źycia, jej nowym kierownictwie i składzie:

Otwartość na sodomię i eutanazję. Skandaliczne nominacje do Papieskiej Akademii Źycia

W Papieskiej Akademii Źycia jest co najmniej pięciu zwolenników antykoncepcji! Są i sojusznicy LGBT

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=99834 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]