Kardynał Arborelius proponuje Franciszkowi kobiece kolegium doradcze

Aktualizacja: 2017-07-11 3:25 pm

Nowo mianowany kardynał Anders Arborelius przedstawił propozycję stworzenia kobiecego kolegium doradczego na wzór kolegium kardynalskiego.

Biskup Sztokholmu przedstawił swój pomysł w wywiadzie dla amerykańskiego tygodnika „National Catholic Reporter”. Zdaniem hierarchy, trzeba znaleźć sposób szerszego włączenia kobiet w pełnienie odpowiedzialności w Kościele.

Kobiety odgrywają bardzo, bardzo ważną rolę w społeczeństwie, gospodarce, ale w Kościele jesteśmy pod tym względem trochę w tyle – stwierdził pierwszy skandynawski kardynał w historii, a  w przeszłości luteranin.

Przypomniał, że święty Jan Paweł II często prosił o radę św. Matkę Teresę z Kalkuty i Chiarę Lubich, założycielkę ruchu Focolari. Zasugerował, że mogłoby się to dziać „w sposób bardziej oficjalny”. – Mamy kolegium kardynałów, ale moglibyśmy mieć także kolegium kobiet, które doradzałyby papieżowi – stwierdził kard. Arborelius.

Źródło: KAI

RoM

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=96647 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]