Papież Franciszek obawia się sojuszu amerykańsko-rosyjskiego, „mają zniekształcony obraz świata”

Aktualizacja: 2017-07-10 11:55 am

Papież Franciszek udzielił wywiadu Eugeniuszowi Scalfari z włoskiego dziennika „La Reppublica”.

Franciszek stwierdził, że obawia się zawarcia sojuszy między najbogatszymi państwami świata, które będą niebezpieczne dla biednych i imigrantów. 

Obawiam się niebezpiecznych sojuszy pomiędzy mocarstwami, które mają zniekształcony obraz świata: Ameryką i Rosją, Chinami i Koreą Północną, Putinem i Assadem w konflikcie w Syrii – stwierdził Franciszek. 

Według papieża „Naszym głównym – i niestety rosnącym – problemem w świecie są obecnie biedni, słabi, wykluczeni. Migranci są jego częścią”. Papież podkreślił, że ten problem widzą kraje, które u siebie „mają niewielu ubogich i boją się inwazji migrantów, dlatego G20 mnie martwi” – dodał papież. Jako rozwiązanie problemu Franciszek wskazał konieczność wprowadzenia modelu federacyjnego w Europie.

Zdaniem papieża, powinny obowiązywać prawa i normy polityczne ustanowione przez rząd federalny i federalny parlament, a nie poszczególne państwa. Franciszek powiedział, że w przeciwnym wypadku Europa przestanie się liczyć w świecie.

Papież ostrzegł Europę, że musi się liczyć z rosnącym naporem biednych napływających do bogatych państw.

Kresy.pl / Breitbart

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Za każdym razem jak Bergoglio wypowiada się publicznie, spada (już i tak nikły…) szacunek do obecnie sprawującego urząd Biskupa Rzymu, gdyż tylko chory mason pragnący zniszczenia Europy może snuć takowe wizje o federalizacji kontynentu i przymusowym sprowadzaniu “imigrantów”. Oczywiście jak niemal w każdej swoje wypowiedzi, tak i teraz Bergoglio myli się: Europa przestanie liczyć się w świecie właśnie wtedy gdy zamieni się w globalną federację, a przy tym przyjmie hordy “biednych i imigrantów”.

 


 

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=96618 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]