Szwecja coraz bardziej niebezpieczna. Lista stref „no go” rośnie w szybkim tempie

Już nie tylko metropolie, ale i mniejsze szwedzkie miasta borykają się z problemami z islamskimi imigrantami. Wyrazem tego jest wzrost liczby stref „no go”, do których niechętnie zapuszczają się nawet stróże prawa.

Według dziennika „Dagens Nyheter” liczba miejsc „szczególnie narażonych na wykluczenie” w ostatnim czasie wzrosła z 15 do 23. To strefy „no go”, zamieszkałe przez imigrantów, w których nawet policji trudno jest podejmować interwencje.

Do tej pory, takie strefy tworzone były w metropoliach, gdzie skupiska imigrantów były większe. Teraz oprócz kolejnych dzielnic Sztokholmu, Goeteborga oraz Malmoe na liście „no go” znalazły się osiedla mieszkaniowe w Uppsali, Boras oraz Lund.

Policja określa takie obszary jako miejsca, w których „istnieją równoległe struktury społeczne, a ludność narażona jest na ekstremizm religijny”. Jak wskazują, mieszkańcy tych zon niechętnie też uczestniczą w procesach sądowych. Gazeta podała także, że w dzielnicach „dotkniętych wykluczeniem” brakuje policjantów.

Co ciekawe, według ubiegłorocznych danych w Szwecji obowiązywało 15 stref „no go” (obecnie 23), które były w języku formalnym „szczególnie narażone na wykluczenie”. Obok funkcjonowało kolejne 53 stref, w których ludność była narażona na wykluczenie „w różnym stopniu”.

Źródło: tvp.info

MA

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-06-13) | http://www.pch24.pl/szwecja-coraz-bardziej-niebezpieczna--lista-stref-no-go-rosnie-w-szybkim-tempie,52279,i.html

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content