Szwecja coraz bardziej niebezpieczna. Lista stref „no go” rośnie w szybkim tempie

Aktualizacja: 2017-06-13 9:08 am

Już nie tylko metropolie, ale i mniejsze szwedzkie miasta borykają się z problemami z islamskimi imigrantami. Wyrazem tego jest wzrost liczby stref „no go”, do których niechętnie zapuszczają się nawet stróże prawa.

Według dziennika „Dagens Nyheter” liczba miejsc „szczególnie narażonych na wykluczenie” w ostatnim czasie wzrosła z 15 do 23. To strefy „no go”, zamieszkałe przez imigrantów, w których nawet policji trudno jest podejmować interwencje.

Do tej pory, takie strefy tworzone były w metropoliach, gdzie skupiska imigrantów były większe. Teraz oprócz kolejnych dzielnic Sztokholmu, Goeteborga oraz Malmoe na liście „no go” znalazły się osiedla mieszkaniowe w Uppsali, Boras oraz Lund.

Policja określa takie obszary jako miejsca, w których „istnieją równoległe struktury społeczne, a ludność narażona jest na ekstremizm religijny”. Jak wskazują, mieszkańcy tych zon niechętnie też uczestniczą w procesach sądowych. Gazeta podała także, że w dzielnicach „dotkniętych wykluczeniem” brakuje policjantów.

Co ciekawe, według ubiegłorocznych danych w Szwecji obowiązywało 15 stref „no go” (obecnie 23), które były w języku formalnym „szczególnie narażone na wykluczenie”. Obok funkcjonowało kolejne 53 stref, w których ludność była narażona na wykluczenie „w różnym stopniu”.

Źródło: tvp.info

MA

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=96119 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]