Konserwatysta obok stronnika „tęczowych”. Nowi papiescy doradcy ds. komunikacji

Papież Franciszek mianował o. Jamesa Martina SJ oraz szefa zarządu katolickiej stacji EWTN Michaela Warsawa jako dwóch spośród 13 nowych konsultantów ds. Komunikacji. Martin to „postępowiec” i stronnik „tęczowych”, zaś Warsaw to konserwatysta.

O. James Martin, redaktor naczelny magazynu „America”, jest autorem reklamowanej obecnie książki pt. „Budowanie mostu. Jak Kościół katolicki i społeczność LGBT mogą nawiązać relacje szacunku, współczucia i wrażliwości”. Twierdzi w niej, że praktykujący i popierający sodomię homoseksualni pracownicy instytucji kościelnych nie powinni być z nich zwalniani, ponieważ ich to „rani”, a „przywódcy Kościoła powinni zwracać się do osób LGBT, używając terminów takich, jakie sobie życzą” przedstawiciele „tęczowych” środowisk. Publikacje pochwaliło kilku hierarchów mianowanych w ostatnich latach przez Franciszka.

W 2016 roku jezuita przyjął nagrodę od homoseksualnej organizacji New Ways Ministry, która została potępiona przez Kongregację Nauki Wiary i episkopat USA. Ojciec Martin uważa, że Kościół nie powinien nazywać grzechu sodomskiego mianem aktu „wewnętrznie nieuporządkowanego”. Język Katechizmu – jak przekonuje James Martin – jest „niepotrzebnie okrutny” i „niepotrzebnie bolesny”, ponieważ mówi, że „jedna z najgłębszych części osoby – ta, która daje i przyjmuje miłość – jest zdezorganizowana”.

O. Martin powiedział, że „jest bardzo szczęśliwy, że w ten nowy sposób będzie służyć Kościołowi”. O swojej nominacji miał dowiedzieć się za pośrednictwem Twittera.

Sekretariat Watykanu ds. Komunikacji został powołany w 2015 i obsługuje oficjalne konto papieża, radio watykańskie, telewizję oraz witrynę Stolicy Apostolskiej.

Poza konserwatywnym Michalem Warsawem, prezesem zarządu stacji EWTN, nowi konsultanci to m.in.: dr Dino Cataldo Dell’Accio, główny audytor ICT przy Organizacji Narodów Zjednoczonych, ks. José María La Porte z Opus Dei „Santa Croce”, ks. Petera Gonsalvesa z Uniwersytetu Salezjańskiego i ojciec Jacquineau Azetsop z Uniwersytetu Gregoriańskiego.

Na liście ekspertów ds. komunikacji watykańskiej znalazł się także Graham Ellis, wicedyrektor BBC Radio oraz Michael Paul Unland, dyrektor zarządzający Catholic Media Council. Wszyscy oni dołączyli do Kima Danielsa – byłego rzecznika episkopatu USA i kilku świeckich, którzy odpowiadają za przekaz medialny Stolicy Apostolskiej.

Źródło: lifessitenews.com, cruxnow.com

AS

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-04-13)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: „Poza konserwatywnym Michalem Warsawem, prezesem zarządu stacji EWTN…” – no, z tym konserwatyzmem stacji EWTN nie przesadzajmy. To tak, jakbyśmy polskie Radio Maryja nazwali stacją konserwatywną… Może znajdziemy tam i tu, tu i ówdzie jakieś powyrywane okaleczone fragmenty Tradycji, ale najczęściej są one obleczone w odpowiedni format „nowej ewangelizacji” (Nb. nikt nie wytłumaczył co ten nowotwór językowy naprawdę oznacza, a karkołomne wyjaśnienia padające na antenie Radia Maryja są  śmieszne, infantylne i niekoherentne.) Weźmy jako przykład odmawiany na antenach EWTN i RM Różaniec. Czy mówimy o „konserwatyzmie” i „tradycji” czy też jednak mamy do czynienia z posoborowym zepsuciem Tradycji. Bo i tu i tam Różaniec odmawiany jest już w nowotworowej janopawłowej wersji z „Tajemnicą Światła” (o Nowym Różańcu – czytaj tutaj). Nie mówiąc już o nieśmiertelnej Mszy świętej, która nie istnieje, tak w EWTN, jak i w Radio Maryja, bowiem i tu i tam odprawiana jest w posoborowym, sprotestantyzowanym, zdekatolicyzowanym rycie. A pogadanki, a „katechezy”, a radiomaryjne Rozmowy Niedokończone – to wszystko przenicowane jest posoborową nauką próbującą łączyć wodę z ogniem. Zatem, bądźmy ostrożni z tym „konserwatyzmem” wiodących medialnych tub określanych jako katolickie.

 


 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content