Guam: Ksiądz gwałcił małych harcerzy

Aktualizacja: 2017-04-6 9:34 am

INFO: Kolejny pozew przeciwko Kościołowi wpłynął do sądu na Guamie.

Tym samym liczba spraw o molestowanie dzieci przez księży na tym amerykańskim terytorium wzrosła do 40. Powód domaga się procesu i 10 mln USD odszkodowania od archidiecezji w Aganie, organizacji harcerskiej Chłopięcy Skauci Ameryki i p. Ludwika Brouillarda.

Pochodzący z USA p. Brouillard był onegdaj księdzem i pełnił posługę właśnie na Guamie. Dodatkowo sprawował funkcję harcmistrza, a przy okazji gwałcił dzieci na obozach harcerskich. Z rozbrajającą szczerością przyznał się do skrzywdzenia przynajmniej 20 dzieci.

Fala pozwów ruszyła po decyzji rządu Guamu o zniesieniu przedawnienia w sprawach o molestowanie, co otworzyło drzwi do pozywania Kościoła katolickiego o czyny sprzed wielu lat, popełnione przez księży.

Źródło: www.radionz.co.nz

Opracował: RS

Za: korwin-mikke.pl (05-04-2017 ) -- [Org. tytuł: «KsiÄ…dz gwałcił małych harcerzy»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94931 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]