Aktualizacja strony została wstrzymana

Antyaborcyjny protest kobiet w Moskwie: macierzyństwo nie przeszkadza w karierze!

Rosyjski ruch „Kobiety za życiem” będzie demonstrować w Moskwie przeciwko aborcji. Protest odbędzie się 10 marca. Przewodnicząca ruchu Natalia Moskwitina podkreśliła, że dawniej kobiety walczyły o równouprawnienie z mężczyznami, obecnie zaś nadeszła chwila walki o najważniejsze prawo kobiety – „prawo do urodzenia zdrowego dziecka”.

Moskwitina zapowiedziała, że najbliższa manifestacja będzie okazją do zaprezentowania pań należących do ruchu jako kobiet wykształconych o dużych aspiracjach życiowych, którym urodzenie dziecka, a nawet większej ich liczby, nie przeszkadza w uzyskiwaniu sukcesu życiowego.

Przewodnicząca organizacji zaznaczyła, że wśród popierających prawo człowieka do życia od chwili poczęcia są kobiety najróżniejszych zawodów, którym się powiodło i nie tylko nie przeszkodziło im to w posiadaniu większej liczby dzieci, ale istnienie licznej rodziny mobilizuje je do jeszcze większych sukcesów, zwłaszcza w uzyskaniu odpowiedniego statusu społecznego. Natalia Moskwitina sama jest matką czworga dzieci.

Źródło: KAI

MA

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-03-09) | http://www.pch24.pl/antyaborcyjny-protest-kobiet-w-moskwie–macierzynstwo-nie-przeszkadza-w-karierze-,50006,i.html