Aktualizacja strony została wstrzymana

Logo papieskiej wizyty w Fatimie bez wizerunku Matki Bożej

Watykan opublikował dziś logo wizyty apostolskiej papieża Franciszka w Fatimie. Jej hasłem są słowa „Z Maryją, pielgrzym nadziei i pokoju”.

Papieska pielgrzymka odbędzie w dniach 12-13 maja br. z okazji 100-lecia objawień Matki Bożej.

W centralnym miejscu loga widnieje „różaniec”ułożony w kształcie serca, w które wpisano słowa: „Papież Franciszek” i „Fatima 2017”. Pod nim napisano hasło pielgrzymki. U dołu umieszczono wizerunek fatimskiego sanktuarium z datami: 1917 i 2017.

Jak wyjaśnił projektant logo Francisco Providence, wyraża ono m.in. „ducha miłosierdzia i pokoju”, który charakteryzuje pontyfikat Franciszka, ale również wskazuje na jego prosty i jasny styl.

Pobyt Franciszka w Fatimie potrwa niespełna dobę, a jego podróż do Portugalii nie będzie mieć rangi wizyty państwowej. Według roboczego programu wizyty, opracowanego na użytek władz sanktuarium w Fatimie, papież przyleci do Portugalii 12 maja samolotem włoskich linii Alitalia o 18.00. Lądowanie ma nastąpić na terenie bazy wojskowej Monte Real w pobliżu Fatimy. Podróż powrotna powinna odbyć się na pokładzie maszyny największego portugalskiego przewodnika – firmy TAP. Wstępnie przewidziano, że papież opuści Portugalię 13 maja po wspólnym obiedzie z biskupami portugalskimi.

Franciszek będzie czwartym papieżem, który odwiedzi fatimskie sanktuarium. Pielgrzymowali do niego Paweł VI, Jan Paweł II oraz Benedykt XVI. Kard. Jorge Bergoglio przed wstąpieniem na tron papieski nigdy nie gościł w Portugalii. Odwiedzając podczas swej podróży jedynie Fatimę, powtórzy wizytę Pawła VI z 1967 r., który przybył na 50. rocznicę objawień.

za: www.deon.pl/…/art,29289,opubl…

Za: gloria.tv (13-02-2017)

Zdjęcie zostało usunięte ze strony źródłowej

KOMENTARZ BIBUŁY: Oto Franciszek-Bergoglio w pigułce: Biskup Rzymu pojedzie na kilka godzin do Fatimy zjeść obiad. Będzie tam „niespełna dobę”, bo przecież ma tak napięty grafik, że musi odłożyć czas na samodzielny wypad na pizzę, telefony do znajomego kioskarza i uroczyste przyjęcia aborcjonistów w Watykanie. Opracowane przez nijakiego Francisco Providence logo zawiera 60 koralików mających w dziwny sposób symbolizować różaniec oraz pozbawione jest wizerunku Matki Bożej – całość jest kwintesencją posoborowego „ekumenicznego” myślenia, i aż dziwne, że w tymże logo przemycono niewielki krzyżyk.

Ciekawe czy Biskup Rzymu znajdzie czas w Fatimie na chociaż jedną dziesiątkę różańca, bo jego poprzednik – Paweł VI – podczas równie krótkiego pobytu w Fatimie czasu na żadną Modlitwę Maryjną nie znalazł i ani razu nie odmówił nawet jednej Zdrowaś Maryjo… 

Poniżej, zdjęcie logo wizyty Franciszka w Fatimie w 2017 – z innego źródło internetowego:

 


 

Skip to content