Wandalizm we francuskim kościele. Kradzieże i odcięte głowy figur świętych

Aktualizacja: 2017-02-10 12:24 pm

W ciągu zaledwie trzech dni doszło do dwóch napadów na parafialny kościół pod wezwaniem Świętego Krzysztofa  w Chaloupe Saint-Leu na francuskiej wyspie Reunion. Część figur została całkowicie rozbita, wielu innym odcięto głowy.

Ostatni napad miał miejsce w nocy z wtorku na środę. –Tej nocy wandale weszli do kościoła wywarzając drzwi. Odcięli głowy wszystkim znajdującym się w nim figurom, skradziono obrazy – poinformował  ks. Armond Rasoloarisoa.

Kościół Świętego Krzysztofa, znajdujący się na zachodzie wyspy, jest aktualnie w remoncie. Wyrządzone szkody dostrzegli najpierw zatrudnieni tam robotnicy. Na miejsce przybyli żandarmi, rozpoczęto śledztwo mające na celu zatrzymanie złodziei i profanatorów.

FLC

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=93713 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]