Niemcy: zbezczeszczony konfesjonał. Trudno wyobrazić sobie większe zdziczenie obyczajów

Aktualizacja: 2017-02-10 12:19 pm

W jednym z niemieckich kościołów ktoś wykorzystywał konfesjonał jako toaletę. Sprawcy szuka policja, wykorzystując do tego materiał DNA.

Do skandalicznego przypadku doszło w jednym z katolickich kościołów Górnej Frankonii w Bawarii. Przynajmniej dwukrotnie nieznany sprawca wykorzystał konfesjonał w otwartej świątyni w Ebensfeld jako toaletę. Szuka go teraz policja, wykorzystując do tego pobrany materiał genetyczny. – Częściej spotykaliśmy się z tym w miejscach, gdzie stoją bankomaty. [Dochodzi do tego], gdy ktoś tam nocuje, bo jest ciepło – powiedział komisarz policji Gerald Storath, dodając, że z podobnym zdarzeniem w kościele funkcjonariusze jeszcze nigdy nie mieli do czynienia.

Jak powiedział proboszcz kościoła pw. Zwiastowania Maryi, odkrywszy nieczystości w konfesjonale po raz pierwszy, miał nadzieję, że problem się nie powtórzy. Gdy stało się inaczej, zawiadomił policję.

Z podobnymi kłopotami borykają się także inne kościoły w Niemczech. Głośny jest zwłaszcza przypadek słynnej katedry w Kolonii, w czasie ubiegłorocznej nocy sylwestrowej atakowanej petardami przez uchodźców. Mury tej świątyni według jej zarządu regularnie traktowane są przez przechodniów jako toaleta. Do środka permanentnie wrzucane są też śmieci.

Źródło: Katholisch.de, pch24.pl

Pach

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=93711 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]