Aktualizacja strony została wstrzymana

Niemcy: zbezczeszczony konfesjonał. Trudno wyobrazić sobie większe zdziczenie obyczajów

W jednym z niemieckich kościołów ktoś wykorzystywał konfesjonał jako toaletę. Sprawcy szuka policja, wykorzystując do tego materiał DNA.

Do skandalicznego przypadku doszło w jednym z katolickich kościołów Górnej Frankonii w Bawarii. Przynajmniej dwukrotnie nieznany sprawca wykorzystał konfesjonał w otwartej świątyni w Ebensfeld jako toaletę. Szuka go teraz policja, wykorzystując do tego pobrany materiał genetyczny. – Częściej spotykaliśmy się z tym w miejscach, gdzie stoją bankomaty. [Dochodzi do tego], gdy ktoś tam nocuje, bo jest ciepło – powiedział komisarz policji Gerald Storath, dodając, że z podobnym zdarzeniem w kościele funkcjonariusze jeszcze nigdy nie mieli do czynienia.

Jak powiedział proboszcz kościoła pw. Zwiastowania Maryi, odkrywszy nieczystości w konfesjonale po raz pierwszy, miał nadzieję, że problem się nie powtórzy. Gdy stało się inaczej, zawiadomił policję.

Z podobnymi kłopotami borykają się także inne kościoły w Niemczech. Głośny jest zwłaszcza przypadek słynnej katedry w Kolonii, w czasie ubiegłorocznej nocy sylwestrowej atakowanej petardami przez uchodźców. Mury tej świątyni według jej zarządu regularnie traktowane są przez przechodniów jako toaleta. Do środka permanentnie wrzucane są też śmieci.

Źródło: Katholisch.de, pch24.pl

Pach

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-02-10) | http://www.pch24.pl/niemcy--zbezczeszczony-konfesjonal--trudno-wyobrazic-sobie-wieksze-zdziczenie-obyczajow,49372,i.html

Skip to content