Brutalny atak na księdza. Proboszcz z pomorskiej parafii przebywa w szpitalu

Aktualizacja: 2017-02-10 11:27 am

W środę 8 lutego nieznani sprawcy napadli na proboszcza parafii pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej w Kąpinie koło Wejherowa (woj. pomorskie). Bandytami kierował najpewniej motyw rabunkowy, jednak obrażenia jakich doznał ksiądz wskazują na wyjątkowe bestialstwo przestępców. Jak dotąd sprawców ataku nie odnaleziono.

Duchowny został napadnięty gdy po odprawieniu wieczornej Mszy Świętej parkował samochód w garażu. Wtedy bandyci uderzyli w głowę i zawlekli do miejsca zamieszkania (inna podawana w mediach wersja mówi o zastraszeniu księdza przy pomocy broni).

Następnie, już w domu duchownego, doszło do bestialskiego pobicia. Kapłan ma połamane żebra i ogólne potłuczenia ciała. Jest przytomny, ale przez kilka dni będzie musiał pozostać pod opieką lekarzy.

Oprócz zadawania fizycznego bólu kapłanowi, bandyci obrabowali go. Splądrowali mieszkanie, ukradli 20 tys. zł i samochód, do którego kluczyki dał im zastraszony przemocą ksiądz.

Policja zabezpieczyła ślady, ustala okoliczności ataku i szuka przestępców. Śledztwo wszczęła również prokuratura. Najprawdopodobniej sprawców napaści było dwóch.

Źródło: dziennikbaltycki.pl, radiogdansk.pl

MWł

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=93690 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]