Atak lewackich aktywistów na katolickie budynki w Nantes. Powodem krytyka polityki imigracyjnej

Aktualizacja: 2017-02-7 9:12 am

Środowiska lewackie we Francji nie pozwalają na prowadzenie dyskusji na tematy związane z problemem imigracyjnym. W Nantes po nieudanej próbie zatrzymania debaty, aktywiści zaatakowali katolickie budynki, w których odbywała się dyskusja.

W piątek 4 lutego w Nantes na zachodzie Francji, lokalny niezależny portal Breizh Info zorganizował konferencję z udziałem dziennikarza Jean-Yvesa Le Gallou autora książki Imigracja. Katastrofa. Co Robić?

Nie przypadło to do gustu lokalnym lewakom, którzy zmobilizowali swoich aktywistów, by uniemożliwić przeprowadzenie tego spotkania. Kiedy się im to nie udało, postanowili się zemścić atakując pobliski klasztor sióstr Klarysek i będący w budowie dom starców Małych Sióstr Ubogich. Na murach budynków umieszczono napisy: „Nie dla ekstremalnej prawicy”, „Uchodźcy zapraszamy”. Nie poprzestano na tym, lewaccy wandale wybili też okno w obiekcie budowlanym.

Trzeba być naprawdę ograniczonym, by umieszczać tego typu tagi tutaj, u Klarysek, z których połowa pochodzi z czarnej Afryki. Antyreligijność doprowadza do głupoty -skomentował oburzony mieszkaniec Nantes.

FLC

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=93619 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]