Watykan: dla bezdomnych otwarto kościół św. Kaliksta

Aktualizacja: 2017-01-14 3:34 pm

Z powodu panujących w Rzymie niskich temperatur Wspólnota św. Idziego zdecydowała się na udostępnienie na noc bezdomnym tamtejszego kościoła św. Kaliksta. Terytorium świątyni, chociaż znajduje się poza Watykanem, należy jednak do Stolicy Apostolskiej. Jak poinformował jałmużnik papieski abp Konrad Krajewski, od 7 stycznia co noc korzysta z tej gościnności ok. 30 osób.

Warto przypomnieć, że od kiedy stolicę Włoch nawiedziły niskie temperatury, Urząd Dobroczynności Apostolskiej oraz inne organizacje kościelne, właśnie takie jak Wspólnota św. Idziego, znacznie zwiększyły oferty pomocy bezdomnym. Wyraża to również specjalne zatroskanie Papieża Franciszka o ubogich Wiecznego Miasta.

tm/ rv

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92929 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]