Aktualizacja strony została wstrzymana

„Tradycji” stało się zadość. W sylwestrową noc we Francji podpalono prawie tysiąc samochodów

Podpalanie samochodów we Francji  w sylwestra stało się już „tradycją”. W roku 2012 spalono ich 1193, w roku 2013 – 1067, w roku 2014 – 940, w roku 2015 – 804. Nie inaczej było w roku 2016.

Rzecznik prasowy francuskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, Pierre Henry Brandet oznajmił, że tym razem w sylwestrową noc spalono na terenie kraju 945 samochodów. W porównaniu z rokiem 2015 wynik ten oznacza wzrost aż o 17 proc. – Niezależnie od ilości  i rodzaju zniszczeń jest to nie do zaakceptowania – powiedział Brandet i zakomunikował, że sprawcy zostaną aresztowani i postawieni przed sądem.

Wystąpienie rzecznika zostało skrytykowane przez przedstawicieli Frontu Narodowego. Politycy tej frakcji w ostrych słowach potępili politykę francuskiego rządu. Ponadto zarzucili kłamstwo ministrowi spraw zagranicznych i zażądali opublikowania przejrzystego raportu w tej sprawie. „Bruno Le Roux nie poinformował o ilości wszystkich spalonych samochodów, tylko o bezpośrednio podpalonych. Nie uwzględniono tych, które zajęły się od nich ogniem” – oznajmili w oficjalnym komunikacie.

Do tej krytyki przyłączyli się Republikanie, którzy domagają się „natychmiastowej publikacji pełnej informacji o przestępczości w sylwestrową noc”. Eric Ciotti, deputowany z Alpes – Maritimes potępił „widoczną nieprecyzyjność” danych zamieszczonych w komunikacie resortu.

Na tle tego wszystkiego co najmniej groteskowo zabrzmiała inna informacja podana przez ministra spraw wewnętrznych. Jego zdaniem ubiegłoroczna Wigilia we Francji przebiegła „bez większych zakłóceń”. Dowodem na to ma być zatrzymanie 454 osób i aresztowanie ponad 300.

FLC

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-01-03)

 


 

Imigranci w Szwecji żądają domów!

INFO: Bezczelność imigrantów przekracza kolejne granice. Cudzoziemcy mieszkający w Szwecji narzekają na niezbyt dobre warunki bytowania.

– Uczyniliście nasze życie nędznym – stwierdził jeden z syryjskich imigrantów p. Mahomet Humaa. – Jesteśmy ludźmi, nie zwierzętami, które potrzebują tylko jeść i spać – dodał.

A jakie „problemy” dotykają przyjezdnych muzułmanów? Narzekają na to, że czekanie w obozach dla uchodźcach, gdzie mają zapewnione spanie i picie, stanowi dla nich „drugą śmierć”. Oczekiwania imigrantów są zdecydowanie wyższe. W radiowej audycji jeden z nich stwierdził otwarcie, że oczekuje własnego domu, co zwiększyłoby jego szanse na znalezienie dziewczyny. Prowadząca program prezenterka p. Katarzyna Gunnarsson zauważyła, że jego pokój opłacany za pieniądze podatników „wygląda jak pokój hotelowy”, jednak imigrant stwierdził, że miał wyższe oczekiwania związane z pobytem w Szwecji.

Źródło: breitbart.com

Opracował: TP

Za: korwin-mikke.pl (02-01-2017)

 


 

Kłamliwi „uchodźcy”

INFO: Około 25% „uchodźców” przybyłych do Wielkiej Brytanii, którzy podawali się za dzieci, w rzeczywistości znacznie zaniżało swój wiek – wynika z oficjalnych danych.

W latach 2013-14 oraz 2015-16 ok. 50 lokalnych władz całej Anglii przeprowadziło 2028 badań, aby uzyskać wiedzę na temat wieku nieletnich „uchodźców”. Okazało się, że w aż 465 przypadkach migranci byli powyżej 18 roku życia. Niektórzy zbliżali się nawet do „trzydziestki”, co stanowiło zagrożenie dla rodzin zastępczych, które ich przyjęły oraz szkół, do których musieli uczęszczać.

Źródło: www.express.co.uk

Opracował: JW

Za: korwin-mikke.pl (02-01-2017)

 


 

Skip to content