Poseł Robert Winnicki: ograniczyć możliwość imigracji do Polski z niektórych kręgów kulturowych

Aktualizacja: 2017-01-3 9:23 am

Trzeba po raz kolejny podnieść kwestię dbałości o bezpieczeństwo naszego państwa. Ruch Narodowy zabiega o Polskę wewnętrznie zwartą, kulturowo, religijnie i etnicznie spójną – uważa Prezes Ruchu Narodowego i poseł na Sejm RP Robert Winnicki.  

Poseł Robert Winnicki wydał oświadczenie w sprawie wydarzeń w Ełku. Zapewnił, że łączy się w bólu i modlitwie z najbliższymi zamordowanego.

Działacz narodowy przypomniał, że „o dokonanie okrutnego zabójstwa oskarżony jest Tunezyjczyk, zatrzymani są też obywatele Algierii i Maroka. Jego zdaniem „niedawne morderstwo oraz sceny inwazji na Europę Zachodnią, jakie niemal codziennie oglądamy w mediach, rodzą kolejne napięcia”.

W związku z zaistniałą sytuacją w opinii posła Winnickiego trzeba „po raz kolejny podnieść kwestię dbałości o bezpieczeństwo naszego państwa. Ruch Narodowy zabiega o Polskę wewnętrznie zwartą, kulturowo, religijnie i etnicznie spójną”.

Poseł zaapelował do wszystkich sił politycznych o rozpoczęcie debaty nad polityką imigracyjną naszego państwa.

„Należy ograniczyć, być może nawet do zera, możliwość imigracji do Polski z niektórych kręgów kulturowych” – wzywa Winnicki, zwracając uwagę, że „jeśli dziś poważnie i na spokojnie przepracujemy ten problem, unikniemy wielu tragedii, które wstrząsają Zachodem”.

Źródło: Twitter

luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-01-03)

 


 

Ełk: Algierczyk i Marokańczyk zwolnieni bez zarzutów, objęto ich nadzorem policyjnym

Jak poinformowała policja, prokuratura zwolniła do domów Algierczyka i Marokańczyka, zatrzymanych po zabójstwie Polaka przed barem z kebabem w Ełku. Nie przedstawiono im żadnych zarzutów, objęto ich nadzorem. Dwaj inni obcokrajowcy usłyszeli zarzut zabójstwa.

W sprawie zabójstwa 21-letniego Daniela przed barem z kebabem w Ełku zatrzymano czterech mężczyzn pochodzenia arabskiego. Dwóm z nich – 41-letniemu Algierczykowi z polskim obywatelstwem i 26-letniemu Tunezyjczykowi – w poniedziałek prokuratura przedstawiła zarzut zabójstwa. We wtorek sąd ma rozpoznać wnioski prokuratury o ich tymczasowe aresztowanie.

Dwaj pozostali zatrzymani mężczyźni, Algierczyk i Marokańczyk, po przesłuchaniu zostali zwolnieni bez postawienia żadnego zarzutu. Policja informuje, że ze względu na ich bezpieczeństwo zostali objęci policyjnym nadzorem.

Rzecznik Praw Obywatelskich podjął z urzędu sprawę zabójstwa i zamieszek skierowanych przeciwko cudzoziemcom w Ełku. Z kolei w piątek wieczorem w Ełku ma odbyć się „Marsz solidarności z muzułmanami”, którego organizatorem jest lewicowa organizacja o nazwie Ośrodek ds. monitorowania nacjonalizmu. Działania te spotkały się z krytyką ze strony szefa MSWiA, Mariusza Błaszczaka:

– Rzecznik Praw Obywatelskich jest zakodowany i prezentuje lewackie poglądy. Środowiska lewackie próbują zaognić sytuacje w Ełku. Czemu ma służyć działanie środowisk lewackich? To ma służyć zagranicy.

Jak podawaliśmy wcześniej, drugi z pracowników baru z kebabem w Ełku – 41-letni Algierczyk z polskim obywatelstwem usłyszał zarzut zabójstwa. Pierwszym oskarżonym jest 26-letni Tunezyjczyk, który zeznał w czasie przesłuchania, że w czasie bójki z 21-letnim Danielem “mógł użyć noża”. Według najnowszych informacji Daniel otrzymał trzy, a nie, jak pierwotnie informowano, dwie, rany kłute, w tym jedną w okolicach serca. Przyczyną jego śmierci był krwotok, w wyniku tej rany. Poza tym 21-latek został jeszcze ugodzony w brzuch oraz prawe przedramię – ta ostatnia rana była jednak “powierzchowna”.

rmf24.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (03 stycznia 2017)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92642 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]