Ojciec Leon Knabit: „Będziemy się modlić na gruzach bazyliki świętego Piotra?”

Może przyjdzie czas, że tak jak tamci benedyktyni modlili się na gruzach bazyliki w Nursji, tak my, chrześcijanie, będziemy się modlić się na gruzach bazyliki św. Piotra w Rzymie – powiedział ojciec Leon Knabit OSB.

Ojciec Leon Knabit: „Będziemy się modlić na gruzach bazyliki świętego Piotra?”

Ojciec Leon Knabit OSB. Screen: Maskacjusz TV / You Tube

Znany kaznodzieja podczas konferencji wygłoszonej w katowickiej katedrze nawiązał do czwartkowego czytania Ewangelii, mówiącego o spustoszeniu Jerozolimy (Łk 21,20-28). Odnosząc się do znaków czasu rozważał, czy ostatnie tragiczne wydarzenia i kataklizmy świadczą o nadejściu czasów ostatecznych.

– Jako benedyktyn zwróciłem uwagę na jedną rzecz. Otóż, w czasie wszystkich wcześniejszych klęsk, jakie nawiedziły świat, a zwłaszcza Europę, jedna świątynia cały czas trwała. To bazylika św. Benedykta w Nursji, niedaleko Rzymu. Ten święty jest patronem Europy, życia monastycznego i odrodzenia religijności. Od VI wieku aż po czasy współczesne. A w tym roku bazylika się zawaliła. Została tylko fasada, a za nią tylko kupa gruzu. Ocalała figura św. Benedykta, która stoi na placu w centrum miasta. Niektórzy mówią, że to jakiś znak, że nasza kultura chrześcijańska się wali. Źe już się zawaliła… – mówił kaznodzieja.

A może przyjdzie czas, że tak jak tamci benedyktyni modlili się na gruzach bazyliki w Nursji, tak my, chrześcijanie, będziemy się modlić się na gruzach bazyliki św. Piotra w Rzymie? Niewykluczone. Wiele świątyń, bazylik w Rzymie zostało naruszonych, nawet św. Pawła za Murami – kontynuował.

Zakonnik zwrócił uwagę na utrwalone w Ewangelii przekonanie pobożnych żydów o tym, że ich chluba, świątynia jerozolimska gwarantuje im pokój i Bożą przychylność. Tymczasem Pan Jezus w twardych słowach przepowiedział upadek świątyni: „Zaprawdę, powiadam wam, nie zostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony”.

Źródło: katowice.gosc.pl

RoM

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-11-25)

[Wybrane wpisy internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

DM
Ojciec Knabit jest celebryta w koralach, ulubiencem otwartych i letnich. Jest z tego swiata (Krolestwo Boze zas nie jest z tego swiata) i propagatorem „myslenia pozytywnego” w miejsce myslenia zbawiennego. Nie widze w nim odwagi, a zdrade.

robespier
Ale przeciez jest wiosna w Kosciele? Lepiej zalurzmy czerwone korale i poskaczmy dla Pana

Slawomir Tomasz Roch
O. Leonie Knabit OSB wielkie dzieki za odwage stwierdzenia faktow, ze Bazylika lezy w gruzach, ale to juz wiemy. Niech O. Leon powie dlaczego Europa lezy w gruzach, bo zepsucie?! To tez wiemy, lecz wiemy takze b. dobrze, ze ryba psuje sie od glowy. Czyż lekarstwem na to zepsucie ma byc O. Leonie podawanie Eucharystii ludziom swiadomie i dobrowolnie zyjacym w ciezkim grzechu. Niech Bog broni przed takim antybiotykiem na gangrene Kosciola.

Skanderbeg
Małe mam zaufanie do ojca Knabita. Jego zakon też przyczynia się do spustoszenia

Jacek
Ojciec Leon Knabit: ?Będziemy się modlić na gruzach bazyliki świętego Piotra?? Samiście do tego doprowadzili idąc za duchem soboru i asyżu

John Galt
a sami w Tyńcu guseł i zabobonów z mnichami? z Tybetu nie odprawiali, chyba w 2009, jakoweś rytułały i na pseudoartystyczne poczynia zezwalali… Gdzie wówczas był x. Knabit?

Leo
Miłego modernizowania ))) ciąg dalszy. Tym razem na Ojca „Źyrafę”. Buzi.

 


 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content