Aktualizacja strony została wstrzymana

Ojciec Leon Knabit: „Będziemy się modlić na gruzach bazyliki świętego Piotra?”

Może przyjdzie czas, że tak jak tamci benedyktyni modlili się na gruzach bazyliki w Nursji, tak my, chrześcijanie, będziemy się modlić się na gruzach bazyliki św. Piotra w Rzymie – powiedział ojciec Leon Knabit OSB.

Ojciec Leon Knabit: „Będziemy się modlić na gruzach bazyliki świętego Piotra?”

Ojciec Leon Knabit OSB. Screen: Maskacjusz TV / You Tube

Znany kaznodzieja podczas konferencji wygłoszonej w katowickiej katedrze nawiązał do czwartkowego czytania Ewangelii, mówiącego o spustoszeniu Jerozolimy (Łk 21,20-28). Odnosząc się do znaków czasu rozważał, czy ostatnie tragiczne wydarzenia i kataklizmy świadczą o nadejściu czasów ostatecznych.

– Jako benedyktyn zwróciłem uwagę na jedną rzecz. Otóż, w czasie wszystkich wcześniejszych klęsk, jakie nawiedziły świat, a zwłaszcza Europę, jedna świątynia cały czas trwała. To bazylika św. Benedykta w Nursji, niedaleko Rzymu. Ten święty jest patronem Europy, życia monastycznego i odrodzenia religijności. Od VI wieku aż po czasy współczesne. A w tym roku bazylika się zawaliła. Została tylko fasada, a za nią tylko kupa gruzu. Ocalała figura św. Benedykta, która stoi na placu w centrum miasta. Niektórzy mówią, że to jakiś znak, że nasza kultura chrześcijańska się wali. Źe już się zawaliła… – mówił kaznodzieja.

A może przyjdzie czas, że tak jak tamci benedyktyni modlili się na gruzach bazyliki w Nursji, tak my, chrześcijanie, będziemy się modlić się na gruzach bazyliki św. Piotra w Rzymie? Niewykluczone. Wiele świątyń, bazylik w Rzymie zostało naruszonych, nawet św. Pawła za Murami – kontynuował.

Zakonnik zwrócił uwagę na utrwalone w Ewangelii przekonanie pobożnych żydów o tym, że ich chluba, świątynia jerozolimska gwarantuje im pokój i Bożą przychylność. Tymczasem Pan Jezus w twardych słowach przepowiedział upadek świątyni: „Zaprawdę, powiadam wam, nie zostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony”.

Źródło: katowice.gosc.pl

RoM

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-11-25)

[Wybrane wpisy internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

DM
Ojciec Knabit jest celebryta w koralach, ulubiencem otwartych i letnich. Jest z tego swiata (Krolestwo Boze zas nie jest z tego swiata) i propagatorem „myslenia pozytywnego” w miejsce myslenia zbawiennego. Nie widze w nim odwagi, a zdrade.

robespier
Ale przeciez jest wiosna w Kosciele? Lepiej zalurzmy czerwone korale i poskaczmy dla Pana

Slawomir Tomasz Roch
O. Leonie Knabit OSB wielkie dzieki za odwage stwierdzenia faktow, ze Bazylika lezy w gruzach, ale to juz wiemy. Niech O. Leon powie dlaczego Europa lezy w gruzach, bo zepsucie?! To tez wiemy, lecz wiemy takze b. dobrze, ze ryba psuje sie od glowy. Czyż lekarstwem na to zepsucie ma byc O. Leonie podawanie Eucharystii ludziom swiadomie i dobrowolnie zyjacym w ciezkim grzechu. Niech Bog broni przed takim antybiotykiem na gangrene Kosciola.

Skanderbeg
Małe mam zaufanie do ojca Knabita. Jego zakon też przyczynia się do spustoszenia

Jacek
Ojciec Leon Knabit: ?Będziemy się modlić na gruzach bazyliki świętego Piotra?? Samiście do tego doprowadzili idąc za duchem soboru i asyżu

John Galt
a sami w Tyńcu guseł i zabobonów z mnichami? z Tybetu nie odprawiali, chyba w 2009, jakoweś rytułały i na pseudoartystyczne poczynia zezwalali… Gdzie wówczas był x. Knabit?

Leo
Miłego modernizowania ))) ciąg dalszy. Tym razem na Ojca „Źyrafę”. Buzi.

 


 

Skip to content