Niemcy: 10-letnie dzieci imigrantów napadły na księży. W ruch poszły kamienie

Aktualizacja: 2016-11-6 1:26 pm

Wikary z Etiopii nie będzie mile wspomniał swojej ostatniej wizyty w małym niemieckim miasteczku. Pojawienie się 47-letniego etiopskiego duchownego, ubranego w tradycyjny habit z widocznym krzyżem na szyi nie spodobał się grupie nastolatków.

Etiopski duchowny szedł w stronę prawosławnej kapliczki w towarzystwie miejscowego księdza. W pewnym momencie księża wyjęli aparaty fotograficzne z zamiarem zrobienia zdjęć chłopcom. Agresywni nastolatkowie zaczęli rzucać w stronę księży kamieniami i wszystkim co leżało w pobliżu. Rzucający w stronę duchownych mieli krzyczeć „Allahu akbar”!

Do zdarzenie doszło w miasteczku Raunheim koło Frankfurtu nad Menem. Miejscowa policja informuje, iż agresywni chłopcy byli w wieku… 10-12 lat.

Alexandra Rang, właścicielka rosyjskiego hotelu w Raunheim, która sfinansowała prawosławną kapliczkę powiedziała, iż nigdy nie przypuszczała, że ktoś tak może potraktować osoby duchowne.

Natomiast dr Isack Majura, jeden z pracowników socjalnych oświadczył, że zrobi wszystko by zidentyfikować nieletnich napastników. – To zachowanie absolutnie nie do przyjęcia. Majura dodał jednak, w typowym ostatnio tonie dla zachodnioniemieckich urzędników, że „prawdopodobnie był to przypadek incydentalny, który nie powinien zepsuć pozytywnych relacji chrześcijańsko-muzułmańskich w jego lokalnej społeczności”.

ChS

Źródło www.intoleranceagainstchristians.eu, www.lenta.ru

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=91125 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]