Tegoroczna baba – postrach pierwszaków, czyli wygłupy pielgrzymkowe

Aktualizacja – 04.05.2009 godz. 17:05

Jeden z uważnych czytelników powiadomił nas właśnie o przeprowadzonej wymianie korespondencji z ks. Dorszem i innymi uczestnikami pielgrzymki, z której jasno wynika, iż:
Ks. dr Witold Dorsz nie brał udziału w tej pielgrzymce
– zdjęcie przedstawia innego, świeckiego uczestnika tej pielgrzymki, który jest bardzo do Księdza Dorsza podobny.

O ile przedstawione na zdjęciu zachowanie uczestnika pielgrzymki bezapelacyjnie uważam za naganne, pozostaje mi jedynie pokornie przeprosić ks. Witolda i prosić o wybaczenie za obraźliwe słowa skierowane pod Jego adresem, zarówno przeze mnie jak i przez osoby, które – jak się dowiedział nasz czytelnik – skierowały do Niego korespondencję.

————————————————————————————-

oryginalny wpis:

Jeden z naszych czytelników znalazł w czeluściach internetu galerię Pieszej Pielgrzymki Włocławskiej z roku Pańskiego 2008, w której to galerii natknął się na wykonane podczas ubiegłorocznej pielgrzymki zdjęcie włocławskiego diecezjalnego duszpasterza akademickiego, ks. prof. Witolda Dorsza (które poniżej reprodukujemy) zatytułowane „Tegoroczna baba – postrach pierwszaków”.

Jak widać, w Kościele Posoborowym pielgrzymki nie mają charakteru pątniczego, a raczej stanowią okazję do rozrywki i dobrej zabawy w międzypokoleniowym gronie.

Jeśli któryś z naszych czytelników ma propozycję lepszego zagospodarowania księdza profesora w Kościele (jakiś klasztor kontemplacyjny czy cóś), niech napisze dwa słowa do ordynariusza włocławskiego, JE Bpa Wiesława Meringa, albo do JEm. Klaudiusza kard. Hummesa, Prefekta Kongregacji ds. Kleru, bo ja już nie mam siły. Specjaliści od wizerunku mogą pisać bezpośrednio do księdza profesora Dorsza. Naszym zdaniem kolor kapelusza jest zdecydowanie źle dobrany. Bardziej do polakierowanych paznokci i szminki pasowałby różowy. No i te żółte korale… Może jakaś czarna, skórzana obróżka?

Kyrie eleison!


Za: Kronika Novus Ordo Napisał Dextimus dnia 3.5.09
„Tegoroczna baba – postrach pierwszaków”


Oto kopia całej strony, żeby nie było wątpliwości, że chodzi o jakieś niezwiązane z pielgrzymką zdjęcie:


Skip to content