Aktualizacja strony została wstrzymana

Abp Niederauer z San Francisco: „jestem bardzo zadowolony” z możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne

W wywiadzie dla lokalnego radia, przeprowadzonym w niedzielę, 4 lutego br., arcybiskup San Francisco abp George Niederauer powiedział, że „jest bardzo szczęśliwy” z decyzji zezwalającej katolickiej organizacji charytatywnej Catholic Charities na pośrednictwo w adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Podczas wywiadu w stacji KCBS, arcybiskup Niederaure dosłownie piał z radości z planu umożliwiającego pracownikom Catholi Charities na współpracę z organizacją o nazwie „Budowniczowie Rodzin” – Family Builders by Adoption, która zajmuje się koordynacją adopcji dzieci przez pary homoseksualne. „Jestem naprawdę bardzo zadowolony z decyzji powziętej przez szefa Catholic Charities” – powiedział abp Niederauer.

„Katolicka” organizacja charytatywana Catholic Charities otrzymała z Watykanu reprymendę i wyraźny zakaz udzielania pomocy przy adopcji dzieci przez pary homoseksualne, lecz zamiast zastosować się do decyzji Watykanu, porozumiała się z organizacją California Kids Connection, która działa z organizacją Family Builders, przez co stała się pośrednikiem w takich adopcjach.

„Najważniejszą osobą w procesie adopcji jest dziecko. Jakkolwiek ważne jest by para [małżeńska, homoseksualna? – tego arcybiskup nie dodał – przyp. BIBUŁA] miała możliwość adoptowania dziecka, to najważniejsze w tym wszystkim jest to, by dziecko miało swój dom” – powiedział abp Niederauer.

Asekurując się i zapalając ogarek, arcybiskup dodał, że nauka Kościoła mówi o tym, by dziecko miało i matkę i ojca.

ZOB. RÓWNIEŻ:

Skip to content